PUKLA PETARDA - TITULA U HUMSKOJ!!!

nedelja 21.05.2017.
20:22

Ubedljivim trijumfom nad ekipom lučanske Mladosti fudbaleri Partizana osvojili su poslednja tri boda u upravo završenom prvenstvu i tako vratili titulu u Humsku.

Beta/BranislavBožić/Ds

Prvenstvo u kojem su do samog finiša gledali u leđa braniocu titule i najvećem rivalu fudbaleri Partizana okončali su na spektaktakularan način.

Crno-beli su u poslednjem kolu plej-ofa Superlige Srbije savladali lučansku Mladost 5:0 (2:0) i tako u velikom stilu vratili šampionsku titulu u Humsku!

Partizan: Stevanović, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Jevtović, Kosović, Mihajlović (od 66' Đuričković), Janković (od 77' Tavamba), Leonardo (od 72' Everton), Đurđević;

Mladost: Krznarić, Andrić, Pešić, Šatara, Saničanin, Tumbasević, Gavrić Nebojša, Gavrić Nenad (od 62' Čečarić), Pejović, Radivojević, Jovanović;

Utakmica na stadionu u Humskoj odigrana je pred nešto više od 26.000 gledalaca, a "Grobari" su se potrudili da izabranicima Marka Nikolića daju dodatnu energiju na putu ka ostvarenju konačnog cilja.

Poznato je da je crno-belima na današnjem susretu "igrao" i remi ali su se fudbaleri Partizana potrudili da poslednji zadatak u prvenstvu odrade kako dolikuje šampionu.

Uvodnih desetak minuta meča proteklo je bez većih uzbuđenja ali su crno-beli na vreme postigli vodeći pogodak nakon čega su stvari išle kao po loju.

Vodeći pogodak za Partizan postigao je Leonardo da Silva Souza na asistenciju Marka Jankovića. Do odlaska na odmor domaći su duplirali prednost i to jako lepim golom Marka Jevtovića koji je postignut u 37. minutu.

Bezopasni gosti uputili su samo jedan udarac u okvir Partizanovog gola, ali je pokušaj Nenada Gavrića bio bezopasan po Nemanju Stevanovića.

Već na poluvremenu bilo je jasno da će se titula slaviti na crno-beloj strani Topčiderskog brda zbog čega je nastavak utakmice protekao u svečarskoj atmosferi.

Domaći su stigli do trećeg i četvrtog gola u razmaku od pet minuta posle dva kontranapada koje su u pogotke pretočili Leonardo da Silva Souza i Marko Janković.

Baš u momentu kada je Marko Janković postigao četvrti gol za Partizan "Grobari" su napravili spektakularnu bakljadu koja je samo ulepšala sliku sa dašanje utakmice.

Konačan rezultat postavio je Nebojša Kosović devet minuta pre kraja posle solidnog udarca prilikom kojeg je Nemanja Krznarić morao bolje da interveniše.

Crno-beli su tako na spektakularan način završili takmičenje u prvenstvu i osvojili 27. šampionsku titulu u istoriji. Partizan će ujedno tokom leta predstavljati Srbiju u kvalifikacijama za Ligu šampiona.