Počeo Turnir prijateljstva, Zvezda silovita, Partizan i Vojvodina bez pobede

utorak 06.06.2017.
18:35

Tradicionalni Turnir prijateljstva počeo je današnjim mečevima prvog kola u sve četiri grupe. Zvezda najubedljivije startovala. Radi se o U16 ekipama - igrači rođeni 2001. godine i mlađi.

crvenazvezdafk.com

Fudbaleri Crvene zvezde silovito su startovali na ovogodišnjem Turniru prijateljstva u Etno selu Stanišići, pošto su u prvom kolu Grupe A deklasirali ekipu RNK Splita sa 4:0.

Dvostruki strelac za Zvezdu bio je Borisav Burmaz, koji je pogađao u 14. i 16. minutu, na 3:0 povisio je Njegoš Kupusović u 25, a konačnih 4:0 postavio je Marko Olujić u 59. minutu.

U istoj grupi, ljubljanska Olimpija je savladala banjalučki Borac sa 3:1.

U Grupi B - dve utakmice, dva remija. Partizan je igrao bez golova, 0:0 sa tuzlanskom Slobodom, a Budućnost i Rijeka su postgli po gol u remiju rezultatom 1:1.

U Grupi C, OFK Beograd je sa 1:0 savladao ekipu Spartaka, golom Pavlovića već u prvom minutu, a sarajevski Željezničar je bio bolji od Dinama iz Zagreba rezultatom 3:2.

I konačno, u Grupi D, prošlogodišnji šampion Vojvodina igrala je nerešeno, 0:0, sa ekipom Vardara, a prvo mesto zauzeo je Osijek koji je sa 2:0 savladao ekipu Sarajeva.

Takmičenje se nastavlja već sutra, mečevima drugog kola u sve četiri grupe, prema sledećem rasporedu:

10:00h Rijeka - Sloboda
10:00h Dinamo - OFK Beograd
10:00h Olimpija - RNK Split

12:00h Željezničar - Spartak
12:00h Vardar - Sarajevo
12:00h Partizan - Budućnost

13:45h Vojvodina - Osijek

15:30h Crvena zvezda - Borac BL