20:56

Predvođen novim trenerom Ljubinkom Drulovićem, Partizan u Humskoj savladao ivanjički Javor Matis i tako napravio odličnu uvertiru pred duel sa Bilbaom u Ligi Evrope. Ali, nove povrede su razlog za brigu...

partizan.rs/MiroslavTodorović

Konačno pravi Partizan, ili bar približno onakav kakav bi navijači želeli da ga vide! Uprkos svemu...

I pored svih kadrovskih problema, i pored novih katastrofalnih kikseva u odbrani i još jednog promašenog jedanaesterca, aktuelni šampion Srbije večeras je pred svojim navijačima savladao ekipu Javor Matisa rezultatom 3-2.

A početak meča nagoveštavao je novu noćnu moru za navijače crno-belih. Naime, igrao se deseti minut meča, kada je štoper Partizana Miloš Ostojić početnički pogrešio u predaji lopte, što je iskoristio Dražić, izbio sam pred golmana Živkovića i lako ga savladao - 0:1.

Trebalo je crno-belima vremena da se oporave od ovog šoka, ali su uspeli u tome. Preokret je najavio Valeri Božinov, koji je u 16. i 22. minutu imao odlične prilike, ali nije uspeo da ih iskoristi.

Prvi put je sa desetak metara prebacio prazan gol, a šest mninuta kasnije je njegov dobar udarac zaustavio golman Đogatović.

I konačno, na isteku prvih pola sata igre, korner za Partizan sa leve strane, a u kaznenom prostoru najbolje se snašao Miloš Ostojić, doneo izjednačenje Partizanu i iskupio se za grešku kod vodećeg gola gostiju - 1:1.

Partizan se probudio, stvarao šanse, a u 36. minutu Andrija Živković potvrđuje svoj kvalitet i iz ''njegove'' pozicije, poludesno, oko ivice kaznenog prostora odlično šutira, lopta je zakačila Crnomarkovića, pogodila pečku i odbila se u mrežu - 2:1.

Ono što je zabrinulo navijače crno-belih jeste povreda Darka Brašanca u 15. minutu i sa kapitenskom trakom na ruci ga je zamenio Nikola Ninković.

To nije bio jedini problem, jer je u poluvremenu iz sličnog razloga i Marko Jevtović morao van terena, a njegovo mesto zauzeo je Nemanja Petrović i odlično obavio posao.

Posle mirnijeg početka drugog poluvremena, Partizan je krenuo konkretnije ka golu rivala i u 63. minutu Grbić je iznudio jedanjaesterac koji nije iskoristio Andrija Živković! Njegov šut sa bele tačke zaustavio je Đogatović.

Ali, tada je Javor ostao bez isključenog Gajića, pa je crno-belima bio olakšan put do trijumfa. Valeri Božinov je na asistenciju Nemanje Petrovića konačno realizovao jednu od svojih prilika, za ubedljivih 3-1.

Izgledalo je da će to biti i konačan rezultat, ali je u nadoknadi vremena Kolaković ublažio poraz Ivanjičana - 3:2.

Sve golove iz Humske možete da pogledate OVDE.

Imali su gosti čak i šansu za izjednačenje u poslednjim sekundama utakmice, ali su se crno-beli odbranili.

Partizan: Ž. Živković, Vulićević, Ostojić, Fabrisio, Subić, Jevtović (Petrović od 46.), Brašanac (Ninković od 15.), Lukić, A. Živković, Grbić, Božinov (Šaponjić od 74.).

Javor: Đogatović, Gajić, Miletić, Crnomarković, Đokić, Ađuru (Švonja od 74.), Docić, Gafurov (Čečarić od 68.), Eliomar (Josović od 84.), Dražić, Kolaković.

U isto vreme, Jagodina i Radnik su podelili bodove, njihov duel je završen rezultatom 1-1.

Surduličani su poveli u osmom minutu golom Arsića, a konačnih 1-1 postavio je Nikolić u 50. minutu.