Partizanov ''minimalac'' na generalnoj probi, uz PREVIŠE propuštenih šansi

utorak 04.07.2017.
19:42

Partizan je pobedio ekipu Urala, ali ima stvari koje mogu da brinu Miroslava Đukića pred start nove sezone.

partizan.rs/Miroslav Todorović

U najvećem delu utakmice Partizan je bio bolji, konkretniji rival. Imali su crno-beli terensku incijativu, stvarali šanse, ali gol nisu uspeli da postignu, sve do samog finiša meča.

Na kraju - 1:0, a Miroslav Đukić će imati na čemu da radi u narednih sedam dana, do meča sa Podgoričanima u Humskoj, pogotovo kada je neefikasnost u pitanju.

Od samog početka Đukićeva ekipa je nametnula svoj ritam igre, a na prvi konkretiji pokušaj crno-belih čekalo se do 22. minuta, kada je Brazilac Leonardo šutirao sa oko 25 metara, ali je njegov šut izblokiran u korner.

Tada su fudbaleri Partizana (uglavnom Mihajlović) izveli čak četiri uzastopna kornera, ali bez željenog rezultata.

To je bio uvod u pravu seriju prilika za ekipu Partizana, međutim nijedna nije iskorišćena.

Leonardo je u 24. minutu imao sjajnu priliku, ali je veoma loše šutirao levom nogom sa nekih 15 metara od gola. Lopta završava daleko pored leve stative.

Šest minuta kasnije, Leonardo je mnogo bolje šutirao, golman Urala je odbio loptu do Đurđevića, ali onda i najbolji strelac Superlige veoma loše reaguje.

Igrao se 34. minut kada je Leonardo imao priliku i iz slobodnog udarca, ali je pogodio samo živi zid. Četiri minuta kasnije, slobodnjak je izveo i Marko Janković sa desne strane, bio je to bolji pokušaj, ali lopta završava iznad prečke.

A onda, glavnu ulogu preuzima Nemanja Mihajlović. Prvo je u 41. minutu dobro šutirao iskosa sa leve strane, ali je lopta otišla preko gola, a onda prilika kakva se nije smela propustiti.

Igrao se 43. minut, kada je Mihajlović istrčao kontru po sredini, izašao oči u oči sa protivničkim golmanom, ali umesto mreže, opet je loptu poslao iznad prečke!

Slična slika i u nastavku, ali sa nešto manje prilika za crno-bele, iako je trener Urala u 60. minutu zvršio čak četiri izmene.

Rusi su pripretli u 63. minjutu, kada je odlično reagovao Filip Kljajić. Golman Partizana istakao se i u 82. minutu, kada je zaustavio dobar udarac sa dvadesetak metara od gola.

Menjao je i Miroslav Đukić u finišu, a trenutak odluke desio se u 87. minutu, kada je Uroš Đurđević iznudio penal, a onda ga sa bele tačke pretvorio u pobedonosni gol - 1:0.

U samoj završnici, stopostotnu prliku imao je i rezervista Leandre  Tavamba, posle sjajne asistencije Evertona. Bila je to identična situacija koju je Mihajlović imao na kraju prvog poluvremena, sa identičnim epilogom - i Kamerunac se obrukao...

Partizan: Kljajić, Vulićević, Ćirković, Ostojić, Miletić, Mihajlović (Đuričković od 76.), Everton, Kosović, Janković (Pantić od 76.), Leonardo (Tavamba od 85.), Đurđević.