Partizan ubedljiv, Božinov efikasan, Ilić MAESTRALAN!

nedelja 10.04.2016.
17:52

Fudbaleri Partizana ubedljivom pobedom nad Lučancima okončali ligaški deo sezone i napravili prelep uvod u predstojeći ''večiti derbi'', na startu plej-ofa.

partizan.rs
partizan.rs

Ekipa Ivana Tomića nastavila je seriju pobeda u domaćem šampionatu. Crno-beli su danas pred svojim navijačima savladali lučansku Mladost sa ubedljivih 4:0, što im je već šesta pobeda u nizu ovog proleća.

Partizanu je današnji posao bio olakšan činjenicom da su već posle šest minuta igre uspeli da zatresu mrežu rivala.

Nemanja Mihajlović je bio u prepoznatljivoj akciji po levoj strani, ušao je u kazneni prostor gde ga je sačekao Šatara, nepropisno startovao na njega i za sudiju Vasića nije bilo dileme - jedanaesterac za crno-bele.

Loptu je na belu tačku stavio Valeri Božinov, koji je preciznim šutem poslao loptu u donji levi ugao Krznarićevog gola - 1:0.

Akciju Mihajlovića i vodeći gol Božinova pogledajte OVDE.

Samo dva minuta kasnije, dogodio se incident na tribinama, kada je grupa navijača crno-belih prišla loži i jajima zasula prisutne članove aktuelnog rukovodstva.

Sve se, srećom, brzo smirilo, a na terenu ista slika - Partizan dominantan, gosti bezopasni.

I onda, u finišu prvog poluvremena, crno-beli su duoplirali prednost. Možda i najlepša akcija Partizana u prvom poluvremenu, kreirali su je Golubović i Everton koji je zatim asistirao za Božinova, a ovaj sačekao loptu na drugoj stativi i prosledio je u mrežu - 2:0.

Taj pogodak možete da vidite OVDE.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, imao je Božinov zatim priliku i za het-trik, ali je golman Krznarić odlično intervenisao.

Međutim, ni kapiten Mladosti, ni njegovi saigrači iz odbrane nisu imali rešenja za maestralnog kapitena Partizana Sašu Ilića!

Najstariji fudbaler na terenu je tokom drugog poluvremena postigao dva prelepa gola i tako nastavio svoju golgetersku seriju na stadionu u Humskoj, započetu sa dva pogotka protiv Radnika iz Surdulice.

Igrao se 57. minut, kada je Božinov uposlio Ilića u ''srcu šesnaesterca'', a kapiten Partizana ''zalomio'' jednog i onda pored još dvojice protivničkih igrača i golmana Krznarića poslao loptu u mrežu - prelep gol za 3:0!

A šta tek reći za majstoriju iz 74. minuta, kada je posle akcije sa mladim Dušanom Vlahovićem poslao loptu u gornji levi ugao Krznarićevog gola - 4:0!

Ilićeve majstorske pogotke možete da pogledate OVDE.

Mogla je pobeda Partizana da bude i ubedljivija, s obzirom da je i Nemanja Mihajlović, pogotovo tokom prvog pouvremena imao par odličnih prilika, ali je loše reagovao u završnici.

U svakom slučaju, u Humskoj mogu da budu zadovoljni formom ekipe pred 151. ''večiti derbi'' na startu plej-ofa.

Partizan: Šaranov, Bandalovski (Vulićević od 58.), Milenković, Gogua, Bogosavac, Everton, Kosović, Ilić, Mihajlović, Golubović (Lukić od 70.), Božinov (Vlahović od 70.).

Mladost: Krznarić, Šatara, Živanović, Rakočević, Saničanion, Luković, Protić (Vajan od 56.), Gavrić, Čečarić (Alempijević od 86.), Jovanović, Milosavljević (Lepović od 62.).