Partizan u velikom stilu završio pripreme! Evrogol za kraj!

subota 11.02.2017.
15:50

Posle ne baš impresivnog prvog poluvremena, u nastavku sve došlo na svoje mesto. Partizan pobedom nad Uralom završio pripreme na Kipru.

Beta/BranislavBožić/Ev

U poslednjoj proveri pred nastavak sezone, fudbaleri Partizana danas su na Kipru savladali ruskog pemijerligaša Ural rezultatom 2:0 (0:0).

Crno-beli u prvom poluvremenu nisu bili previše opasni, iako im je poništen jedan gol u tom delu igre, ali su u drugih 45 minuta bili znatno bolji,l konkretniji i - efikasniji.

Prvu priliku imala je ekipa Urala već u šestom minutu, kada je Lungu šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored desne stative Kljajićevog gola.

Deset minuta kasnije poništen je gol Partizana zbog navodnog ofsajda u gužvi pred golom Urala, posle asistencije Đurđevića sa leve strane. Loptu je  mrežu ugurao Jevtović, ali stanje na semaforu se nije promenilo.

Usledila je nova prilika i na drugoj strani, posle slobodnog udarca za ekipu Urala. Ovoga puta, lopta je završila tik pored leve stative.

U 21. minutu, Đurđević je odlično prbio po desnoj strani, dobro šutirao iz teške pozicije, gotovo iz mrtvog ugla, ali se golman Urala nije dao iznenaditi.

Najbolju priliku za vođstvo ipak je imala ekipa Urala, i to iz slobodnog udarca u 39. minutu, kada je Kljajić već bio savladan, ali je prečka spasila crno-bele.

U nastavku, prva prava prilika za Partizan viđena je u 54. minutu, kada je Leonardo sa leve strane vratio loptu u sredinu, na oko 25 metara od gola, odakle je po lopti raspalio Everton i pogodio stativu.

Dva minuta kasnije sjajan potez Leonarda, pokušao je volej udarcem sa ivice kaznenog prostora da lobuje protivničkog golmana koji je uspeo da loptu izbije u korner.

I konačno, tek u 60. minutu prvi pravi centaršut Miletića sa leve strane, loptu je glavom zahvatio Đurđević, ali ju je poslao zamalo pored leve stative.

Nešto kasnije, Đurđević je imao novi pokušaj, a na gol smo čekali do 77. minuta. Miroslav Vulićević je kao u najboljim danima centrirao sa desne strane, Tavamba i Đurđević nisu stigli do te lopte, ali jeste Leonardo na drugoj stativi i iskosa sa leve strane šalje loptu u mrežu - 1:0.

U 82. minutu novi opasan napad Partizana, Đurđević je izdržao duel na sredini terena, krenuo silovito ka kaznenom prostoru, a onda uposlio Leonarda čiji je šut u poslednjem trenutku izblokirao Novikov.

Leonardo je odmah zatim izašao iz igre, žaleći se na povredu, a nepun minut kasnije njegov zemljak Everton je oštro startovao na sredini terena i izazvao veliku gužvu. Umalo nije došlo i do tuče, ali se posle nekoliko minuta žestoke rasprave sve smirilo i meč je nastavljen.

A onda, u samom finišu, najlepši potez na Partizanovim pripremama, ''šlag na tortu'' za kraj boravka na Kipru.

Leandre Tavamba je sa leve strane centrirao na ivicu kaznenog prostora ka Đurđeviću, a ovaj majstorskim makazicama postigao prelep gol za konačnih 2:0!

Partizan: Kljajić, Vulićević, Miletić, Milenković, Ostojić, Jevtović (59′ Kosović), Everton (83′ Ilić), Stevanović (73′ Tavamba), Janković, Đurđević (89′ Đuričković), Leonardo (83′ Mihajlović).