subota 12.03.2016.
16:52

Posle dve pobede nad niškim Radničkim, Partizan danas ostvario svoj najubedljiviji trijumf u drugom delu sezone, ovoga puta protiv ekipe Voždovca. Evrogol Nebojše Kosovića obeležio ovaj meč!

partizan.rs/MiroslavTodorović

U meču 26. kola Superlige, fudbaleri Partizana su pred praznim tribinama stadiona u Humskoj savladali ekipu Voždovca rezultatom 3:0, što im je treća uzastopna pobeda, i to bez primljenog gola.

Podsetimo, prethodno su savladali niški Radnički u Kupu sa 2:0, a onda i u prvenstvenom meču sa 1:0.

Međutim, početak današnjeg meča u potpunosti je pripao gostima, koji su imali dve odlične prilike da steknu rezultatskui prednost.

Već u prvom minutu meča nesporazum Gogue i golmana Šaranova rezultirao je indirektnim udarcem posle kojeg je Marinković pogodio Alena Stevanovića na gol liniji.

Nepunih pet minuta kasnije nova velika opasnost pred golom Partizana, Krasić oči u oči sa Šaranovim, ali golman Partizana izlazi kao pobednik.

I onda, već u 11. minutu kazna za Voždovčane. Mihajlović je sa leve strane izveo korner, a na pravom mestu bio je Brašanac, koji udarcem glavom šalje loptu u mrežu - 1:0.

Pomenute prilike za Voždovac, kao i vodeći gol Brašanca pogledajte OVDE.

Prednost crno-belih je duplirana u 25. minutu, ponovo zaslugom, Mihajlovića, koji je iznudio jedanaesterac, a precizan sa bele tačke bio je Alen Stevanović - 2:0.

Njegov pogodak je prekinuo ''prokletstvo'' Partizanovih penala ove sezone, a zbog čega je arbitar Đokić dosudio taj penal, kao i Stevanovićev gol možete da vidite OVDE.

Tim rezultatom je okončano prvo poluvreme, a drugo je obeležio evrogol ''makazicama'' Nebojše ''Kiće'' Kosovića u 68. minutu, posle centaršuta Stevanovića - 3:0!

Kosovićevu majstoriju možete da vidite OVDE.

Imao je i kapiten Partizana Saša Ilić još par odličnih prilika, kao i Darko Brašanac, koji je u 57. minutu pogodio prečku, pa je trijumf crno-belih mogao da bude i ubedljiviji.

Partizan: Šaranov, Bandalovski, Gogua, Jovanović, Bogosavac, Jevtović, Brašanac, Kosović (Lukić od 71.), Stevanović (Golubović od 82.), Mihajlović, Ilić (Božinov od 75.).

Voždovac: Popović, Terzić, Puzigaća, Mihajlov, Ivković, Ćirković (Stojanović od 59.), Krasić (Asani od 76.), Pavlović, Radin, Marinković (Damjanović od 84.), Odita.

Podsetimo, ranije danas je niški Radnički kao gost savladao Jagodinu sa 2:1, dok je za vreme meča u Humskoj, Spartak u Subotici savladao OFK Beograd, takođe sa 2:1.

OFK je poveo golom Cuckića u 34. minutu, izjednačio je Torbica iz penala deset minuta kasnije, a preokret i pobedu Spartaku doneo je Antonić u 54. minutu utakmice.

Upravo će Spartak biti rival Partizanu u polufinalu Kupa Srbije. Prvi meč je na programu već u sredu u Humskoj.

Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo

29 Komentara

El Diablo
Saturday, 12.03.2016
21:01

Guys ne znam za vas ali mene raduje kako su momci igrali danas,i sto su vezali 3 uzastopne pobede bez primljenog gola.Nisam gledao utakmicu celu ali jel sudija opravdano pokazao na belu tacku sa koje je Alen duplirao vodjstvo? Inace ako ova ekipa ostane u kvalifikacijama,i ako se dodatno pojaca na deficitiranim pozicijama,na mestu spica recimo,mislim da nece biti problema da udjemo u LE!!

ЦРНО-БЕЛА ЕМИНЕНЦИЈА
22:35
20:40

Denikv, zasto nije bio penal? Nemoj da potpadas pod njihov uticaj jer je penal kristalno cist!

PLAYBOY
19:23

Momci koji su konstantno dobri: Gogua, Bogosavac, Kosovic i Mihaljovic (samo glumi kod faula previse)...Bandalovski se trudi (vidi se zelja za igrom)...moze li mi neko reci sta se desava sa Saranovom? Ima dobre odbrane al ima i glupih ispada...Sve u svemu vidi se mali napredak u igri al treba brate da igramo sa klasicnim napadacem i ja bih tu stavio mladog Vlahovica. Napred PARTIZAN!

Kle(vers)o(n)!!!
18:59

Tako to radi Partizan!!!P.S. Samo tako nastavite momci,pa da ove godine ponosno pretstavljamo Srbiju u evropi!!!

El Matador PFC-FCB
19:22

Prošetaćemo se kroz kvalifikacije s obzirom da ćemo biti povlašćeni na osnovu učinka ove sezone i ukupnog koeficijenta!

El Diablo
21:02

Matadore ako sam te dobro razumeo u svim kolima kvalifikacija bicemo povlaceni?!

18:36

BRAVO BRE!!! Neca Mihajlović srpski Roben! Gogua DOMINATOR! Sjajno! Moglo je biti i 5:0 ali šta je tu je. Na redu je Spartak u polufinalu Kupa!

El Diablo
21:03

Da te pitam jos ovo,msm mogao sam bilo koga ali 'ajde,jel nam istekla kazna igranje pred praznim tribinama?Mene vise brine Cuka sa kojom igramo u sledecem kolu, nego Suboticani.Mislim da cemo ih ispratiti sa lagana 3 gola,kao zmajeve danas. :)

22:37

I protiv Spartaka ce biti navijaca, jednu utakmicu kazne smo svakako odradili upravo u Kupu protiv Radnickog.

21:27

A što se kvalifikacija tiče tako bi trebalo da bude.

21:25

Mislim da je istekla kazna tako da bi protiv Radnika trebalo biti navijača.

Anoniman sam
18:26

VOLIM PARTIZAN!!!

18:05

PLAYBOY
19:15

dal' cemo docekati da mu vidimo ledja..?

El Diablo
21:04

Inace grobari sa msm Kosova su trazili ostavku Vazure.Tako pise na pojedinim portalima. :)

18:04

Na odličnom terenu kakav je Partizanov dolazi do izražaja fudbalska filozofija Tomića i tehnička superiornost igrača Partizana i tada nijedan tim u Srbiji nije ravan Partizanu međutim dve šanse Voždovca sa početka meča se ne praštaju u Evropi kao ni dva promašaja Brašanca, dva Ilića i jedan Mihajlovića. Napredak u igri Partizana postoji jer je dosta više napada završio šutom na golu protivnika ali je efikasnost izostala.

Partizan/Lazio
17:58

Gogua,Alen i Kica na momente pokazuju ogroman potencijal,ali desava im se da prave neke jeftine greske i to pod hitno moraju da regulisu ukoliko zele da budu nosioci ove ekipe u Evropi.Poslednja linija mora jos dosta da radi na uigravanju i sinhronizaciji,one lopte u prostor izmedju beka i stopera ne bi smele onako lako da prolaze.Bozinov me sve vise iritira,dobio je 20 minuta i za to vreme nije 20 metara pretrcao.Umesto da da maksimum i grize da bi se nametnuo on se vuce po terenu,tako se ne ponasa profesionalac!

El Diablo
21:11

Sva trojica su jos uvek mladi,pa i Alen koji je '91 godiste koji je od Gogue stariji 3 godine,a Kice 4 ('95 godiste),i kod sve trojice postoji prostor za napredak.Bice oni jos bolji.Nego me cudi kako su se ljudi iz Vose tako lako odrekli Kosovica.Inace debitovao je za Novosadjane sa 16 godina.Gledao sam ga vise puta u dresu Vose i mogu da kazem da je postao dosta bolji igrac nego tada.

23:13

Jesu jos zeleni,ali naprave neki vrhunski potez,a onda u sledecem minutu ne uspeju da odigraju pas na 5 metara,to je do glave(koncentracija).Vosa je te zime imala bas velike probleme,tada su i nama za sicu dali Trajkovica,Skuletica i Vuleta.Belgijanci su zagrizli,njima je trebao kes,a i nametali su se SMS,Poletanovic i Ivanic pa je trebalo njima otvoriti prostor.Zivim u NS pa sam gledao Kosovica u mladjim kategorija i tu je bas dominirao,ali slazem se da u prvom timu nije ostavio neki trag,cak nije bio standardan ni tih godinu dana u prvom timu.Nije ni meni to oko Fofane najjasnije,ako vec ne racunaju na njega onda su trebali nekome u SL da ga uvale na pozajmicu,ovako su svi na gubitku...

El Diablo
21:12

I sto se tice Bozinova se slazem sa tobom,za tih 20 min nista nije uradio.Steta sto je Fofana opet gurnut u cosak,odnosno da ne dobija sansu ni kod Tomica.Fofana bi vise uradio za tih 20 minuta nego Bozinov za celu utakmicu. :)