sreda 05.08.2015.
20:23

Gotovo je, Partizan je obezbedio evropsku jesen! 4-2 u Humskoj!!!

Sportske.net

Utakmica je počela u 20 časova i 30 minuta, a ako ste propustili, ovo su startne postave:

PARTIZAN: Ž. Živković, Petrović, Vulićević, Dornelas, Balažic, Jevtović, Brašanac, Babović, A. Živković, Oumaru, Božinov (Ilić od 60.).

STEAUA: Kožokaru, Pap, Toska, Alsenat, Varela, Čipčiju (Giljerme od 51.), Muniru, Hamrun (Janku od 70.), Breveld (Tudorie od 72.), Tade, Popa.

Pre početka utakmice minutiom ćutanja odata je pošta stradalim Srbima u ''Oluji'' u Hrvatskoj pre tačno 20 godina.

PRVO POLUVREME

A kada je arbitar označio početak utakmice, usledila je prava ''grmljavina'' sa tribina, navijači Partizana, kako se i očekivalo, pružaju fenomenalnu podršku svom timu.

Viđena je i lepa koreografija na južnoj tribini, sa velikim slikama fudbalera Partizana iz prethodnih mečeva.

A kada je sama utakmica u pitanju, Steaua odmah vrši pritisak, bilo je par pokušaja gostiju, Partizan je bio sabijen u svoj kazneni prostor, ali se posle četiri minuta igre oslobodio tog pritiska.

I već  u petom minutu igre velika šansa za Partizan, Živković se sjajno oslobodio protivničkog igrača na levoj strani, odlično je centrirao ka Balažicu, čiji udarac sa nekih sedam metara brani golman Kožokaru!

To je bio samo uvod u ono što je usledilo tri minuta kasnije - GOOOOL!!!!

Stefan Babović je strelac, Partizan vodi 1-0
!

Babovićev pogodak, kao i sve ostale na večerašnjem meču možete da vidite OVDE.

Miroslav Vulićević je delovao po desnoj strani, uputio centaršut u peterac, gde je došlo do nesporazuma i sudara Papa, sa golmanom Kožokaruom, lopta se odbila do Babovića, koji je bez problema šalje u nebranjenu mrežu!

I kada se činilo da je Partizan preuzeo kontrolu, već u 11. minutu Steaua je izjednačila!

Akcija gostiju po desnoj strani, Balažic je, čini se, fauliran u skoku, ali se sudija nije oglasio, lopta je na kraju stigla do Sulija Munirua, koji je snažnim udarcem šalje u donji desni ugao Živkovićevog gola - 1:1!

Sve kreće ispočetka...

Usledio je mirniji period igre, Partizan pokušava da uspostavi inicijativu, ali se rumunski tim za sada uspešno brani.

I konačno, u 20. minutu ponovo Stefan Babović na sceni, još jedan centaršut Vulićevića sa desne strane, a Babović je pokušao makazicama, ali zamalo neprecizno.

Međutim, ponovo sledi period bolje igre gostiju, koji su u 27. minutu imali još jednu opasnu priliku, ali su se crno-beli odbranili. Gregori Tade je snažno šutirao sa petnaestak metara, a golman Živković je zakačio loptu koja se odbila u korner.

Steaua i dalje bolja, opasnija, ostavljaju bolji utisak nego u prvom meču i to im je donelo rezultat u 33. minutu - 1:2!

Adi Popa je probio po desnoj strani, a Hamrun snažnim udarcem savladao Živkovića - 1:2!

Ovaj gol je značajno udaljio Partizan od ostvarenja cilja, ali se u 38. minutu mreža gostiju ponovo zatresla. Valeri Božinov je pogodio gol posle slobodnog udarca, ali je pogodak poništen, jer se Bugarin nalazio u ofsajdu...

DRUGO POLUVREME

Ipak, tek što je počelo drugo poluvreme, stadion je ponovo ''eksplodirao''!

Penal za Partizan iznudio je Brašanac, Varela ga je oborio kao poslednji igrač odbrane, i tu nije bilo nikakve dileme, fudbaleru Steaue je pokazan direktan crveni karton!

Valeri Božinov je preuzeo odgovornost, gađao donji desni ugao i - pogodio stativu!

Ništa od izjednačenja!

Minut kasnije, trener Steaue vrši i prvu izmenu, umesto Kipčijua na terenu je Giljerme.

A onda, 60. minut - Marko Jevtović, 2-2!

Vezista Partizana je prihvatio loptu na nekih 25 metara od gola, primirio ju je, raspalio po njoj, a lopta je na putu ka golu zakačila Papa i prevarila golmana Kožokarua - 2:2.

U tim trenucima Saša Ilić je zamenio Božinova, ali u narednim minutima Steaua ponovo postaje opasnija. Tade je u 63. minutu, sa nekih 14 metara šutirao zamalo pored gola. Dosta sreće za Partizan u ovoj situaciji.

Rasplamsava se borba na terenu, Rumuni nemaju nameru da čuvaju rezultat iako su sa igračem manje, ali Partizan ima Andriju Živkovića - 3:2 za Partizan!!!

Pokazao je Živković u tom 69. minutu zašto je najbolji mladi igrač sveta, prihvatio je loptu na desetak metara od gola gostiju, prevario svog čuvara, a onda i golmana Kožokarua! Partizan ponovo ima rezultat koji ga vodi dalje!

Od tog trenutka, odbrojavamo minute do kraja utakmice, a Partizan nastavlja da napada, ulazimo u sam finiš meča!

A onda, na ulasku u nadoknadu vremena, Nikola Trujić stavlja tačku - 4:2! Odmah pošto je zamenio Babovića, Trujić pogađa za 4-2, posle jedne odbijene lopte od strane golmana gostiju!!!