Partizan slavio posle preokreta, Đurđević i Leonardo ponovo priskočili u spas!

četvrtak 13.04.2017.
18:52

Fudbaleri Partizana slavili su poslednjem kolu regularnog dela sezone Super lige Srbije, kako su kao gosti savladali ekipu Novog Pazara.

partizan.rs/MiroslavTodorović

Izabranici Marka Nikolića došli su do novog trijumfa i tako nisu dozvolili Crvenoj zvezdi da se odlepi na čelu tabele pred doigravanje. Slavili su na "Gradskom stadionu" u Novom Pazaru protiv pretposlednje ekipe domaćeg šampionat sa 1:3 (1:0), iako su nakon prvih 45 minuta igre gubili.

Loše je meč počeo po "crno-bele", igrao se treći minut kada su Pazarci došli do prednosti.

Nakon slobodnog udarca sa leve strane, lopta je nakon rikošeta u kaznenom prostoru Partizana stiglao do Markovića, a ovaj je jako lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora matirao Kljajića, taj pogodak pogledajte OVDE.

U nastavku, Partizan je preuzeo konce igre, ali nije uspeo da stvori ozbiljniju priliku pred golom Budakovića.

Igrao se 27. minut, kada je napadač Partizana Đurđević zaradio žuti karton, nakon jednog vrlo neopreznog starta.

Pazar je pripretio na nekih desetak minuta pre pauze, nakon duplog pasa Ignjatović je lepo prošao po desnoj strani, ali je njegov centaršut uspeo da ukroti golman gostiju.

Igrao se 44. minut, kada je Partizan imao možda i najbolju šansu u prvom delu, Đurđević je izbegao ofsajd zamku i dobio loptu po levoj strani u kaznenom prostoru Pazara, ali je njegov prizemni centaršut ka Leonardu otišao iza leđa Brazilcu, te su defanzivci domaćina intervenisali.

U nastavku akcije, lopta opet dolazi do Đurđevića, ovoga puta napadač Partizana pokušava da uputi udarac ka golu domaćina, ali je bio izblokiran, on je smatrao da je defanzivac Pazara igrao rukom tom prilikom, ali sudija se nije oglasio.

Slabo prvo poluvreme Partizana, imali su 75% poseda lopte, ali to nikako nisu uspeli da materijalizuju.

U nastavku ipak vrlo brzo dolaze do gola, igrao se 51. minut, kada je Leonardo poslao sjajan pas ka Đurđeviću, ovaj odlično izbegava ofsajd zamku, izbija sam pred Budakovića i rutinski ga vara za 1:1.

Desetak minuta kasnije konačno i nešto ozbiljniji napad domaćina, Đoković je odlično prošao po levoj strani, prevario je Milenkovića ali ga je Saša Ilić oborio na zemlju ispred kaznenog prostora gostiju i zaradio žuti karton. Krstić je uputio udarac iz prekida, ali je lopta otišla preko gola.

U narednih 10ak minuta bilo je dosta mirno, a onda je pukla kontra gostiju. Janković je probio po desnoj strani, ušao u kazneni prostor Pazara, zavrnuo loptu ka sredini, gde se na pravom mestu našao Leonardo, koji maltene kolenom šalje loptu u mrežu nemoćnog Miloša Budakovića. Igrao se 73. minut, kada je Partizan preko Leonarda došao do 1:2.

Nakon toga Tavamba je bio u dobroj prilici, ali je se korpulentni napadač Partizana našao u ofsajd poziciji.

Ponovo je usledio miran period igre, a onda je u 82. minutu jako dobru šansu da dođe do drugog gola imao Leonardo. Nakon kornera, lopta je došla do Brazilaca, koji je odmah sa leve strane pokušao volej udarcem da lobuje Budakovića, ali je za malo bio neprecizan.

Tri minuta kasnije, Kosović je pokušao sa velike udaljenosti, ali nije bio precizan, smao par minuta kasnije, sličan pokušaj Đuričkovića, završio je u rukama golmana Novog Pazara.

Dolaze gosti i do trećeg gola, strelac je bio bivši igrač Pazara Marko Jevtović. On je snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora na asistenciju Tavambe matirao Budakovića, ali se iz poštovanja prema bivšem klubu nije radovao.

To je bio i konačan rezultat, te je Partizan upisao nova tri boda i pobedom okončao regularan deo sezone u Super ligi Srbije.