14:49

Fudbaleri Partizana završili su drugu fazu priprema za prolećni deo sezone trijumfom nad četvrtoplasiranom ekipom slovenačkog šampionata. Nemanja Mihajlović dva puta u metu.

partizan.rs/MiroslavTodorović

Vicešampion Srbije stavio je tačku na drugu fazu priprema za prolećni deo sezone trijumfom nad ekipom Gorice koja trenutno zauzima četvrto mesto na tabeli slovenačkog šampionata.

Partizan je slavio rezultatom 3:0 (0:0) a trener Marko Nikolić i danas je na teren izveo dve različite postave čime je u potpunosti ispunio planove zacrtane pre dolaska u Portorož.

Za razliku od duela sa Koprom, kada je "prva postava" crno-belih rešila pitanje pobednika golovima u prvom poluvremenu, danas je tim koji je igrao u nastavku izborio novi trijumf na pripremama.

Prvo poluvreme proteklo je bez većih uzbuđenja, ako ne računamo gol koji je Urošu Đurđeviću poništen u 15. minutu zbog prekršaja koji mu je prethodio.

Najbolju priliku u prvih 45 minuta imao je Sandi Arčon u 18. minutu ali je golman Nemanja Stevanović odlično intervenisao i nogom zaustavio udarac protivničkog igrača.

Partizan (1. poluvreme)
- N. Stevanović, Vulićević, Ostojić, Milenković, Bogosavac, Everton, Marjanović, Janković, A. Stevanović, Đurđević, Tavamba;

U drugom poluvremenu pala je odluka o pobedniku pošto je Partizan u prvih 20 minuta igre stigao do tri pogotka preko Petra Đuričkovića i Nemanje Mihajlovića.

Najavu efikasnijeg poluvremena dao je mladi Đorđe Jovanović udarcem u padu posle šest minuta igre u nastavku, a vođstvo crno-belima donosi Petar Đuričković udarcem u donji desni ugao posle sjajnog pasa u dubinu od strane Nebojše Kosovića.

Na isteku sat vremena igre Đorđe Jovanović pada u kaznenom prostoru, a sudija pokazuje na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Nemanja Mihajlović.

Krilni fudbaler Partizana stavio je tačku na današnji meč drugim golom u 66. minutu, a Gorica do kraja nije uspela da stigne ni do počasnog gola iako je u završnici u više navrata zapretila crno-belima.

Partizan (2. poluvreme) - Jovičić, Radin, Bošnjak, Ćirković, Bogosavac, Kosović, Ilić, Mihajlović, Damnjanović, Đuričković, Damnjanović;

Priliku da igraju od 77. minuta dobili su još Sava Petrov i Vladimir Đilas, a Miroslav Bogosavac morao je da odigra čitav meč jer Marko Nikolić nije imao drugo rešenje na toj poziciji usled odsustva Nemanje Miletića.

Ekspedicija FK Partizan sada se vraća u Srbiju, a u nedelju ekipu čeka selidba na Kipar gde će biti odigrano još šest kontrolnih utakmica u sklopu završne faze priprema za prolećni deo Superlige koji startuje 18. februara.