Partizan se izvukao, Everton pokvario Zvezdino slavlje!

subota 16.04.2016.
20:02

Crvena zvezda nije uspela da i treći put ove sezone savlada Partizan, iako su je sekunde delile od novog trijumfa. Everton spasao crno-bele poraza!

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Zvezda ispustila novu pobedu nad Partizanom - 1:1 na Marakani!

Bili su crveno-beli bolji rival u većem delu meča, imali su i vođstvo u smom finišu meča, ali je ovoga puta Partizan uspeo da se spase poraza, pogotkom u 94. minutu!

Crvena zvezda je od samog starta meča bila bolji rival. Crveno-beli su imali inicijativu, potpuno su kontrolisali dešavanja na terenu, a na prvu priliku za gol čekalo se nepunih pet minuta, kada je Ibanjez odlično izveo slobodan udarac sa desne strane, centrirao je ka Le Taleku, a ovaj sa nekih sedam-osam metara poslao loptu iznad prečke.

Novi opasan napad Zvezde viđen je već u 10. minutu, kada je raspoloženi Katai šutirao iskosa sa leve strane, ali je Šaranov izbio loptu u korner.

Posle tog kornera, Ibanjez je uputio još jedan odličan centaršut pred gol Partizana, ali su na tu loptu zamalo zakasniji Donald i Grujić.

Kako je meč odmicao, bilo je sve primetnije da štoper Partizana Sedrik Gogua nije na svom nivou, već u 13. minutu je zaradio žuti karton, a do kraja poluvremena imao je još nekoliko početničkih grešaka.

Crno-beli su se ipak oslobodili pritiska sredinom prvog poluvremena, kada je Alen Stevanović odlično probio po desnoj strani, zatim centrirao ka Saši Iliču, ali je ispred njega Srnić izbio loptu u korner.

Partizan je u tim trenucima izvršio veliki pritisak u kaznenom prostoru Zvezde, ali su se domaći odbranili i onda krenuli u kontru ''4 na 3'' koja je, međutim, završena tako što se Vijera spetljao ispred kaznenog prostora Partizana.

Crno-beli su odgovorili još jednom prilikom u 32. minutu, kada je Stevanović zamalo zakasnio na centaršut Nemanje Mihajlovića, a finiš prvog dela igre je opet pripao Zvezdi.

Zasluge za to idu i indisponiranom Gogui, koji je opet svojim nesigurnim intervencijama omogućavao crveno-belima da ulaze u šanse, a beležimo i još jednu odličnu priliku Kataija posle solo prodora, ali je i ovoga puta njegov šut zaustavio Šaranov.

Nervoza sa terena u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada su žestok verbalni duel imali Rendulić i Jovanović, kao da se u poluvremenu prenela i na tribine, pa je u pauzi došlo do sukoba navijača Zvezde sa policijom na severnoj tribini.

Srećom, sve se relativno brzo smirilo i drugo poluvreme je moglo nesmetano da počne.

Zvezda je i početkom ovog dela igre vršila pritisak na Partizanovoj polovini, izveli su crveno-beli još tri kornera u prvih pet minuta nastavka igre, kapiten Luković je pogodio i stativu sa spoljne strane posle kornera, a najbolju priliku imao je Luis Ibanjez, koji je iskosa sa leve strane snažno šutirao u 48. minutu, ali je golman Šaranov odlično intervenisao.

Par minuta kasnije, trener Zvezde Miodrag Božović je morao da obavi i prve dve izmene. Povređeni Vijera je morao da ustupi mesto Sikimiću, a tek oporavljenog Grujića je u 57. mintu zamenio Srđan Plavšić.

Odmah zatim je Partizan imao svoju najbolju priliku, posle velike gužve pred golom Zvezde, kada je na kraju Brašanac šutirao sa nekih osam metara, iskosa sa desne strane, ali je ovoga puta i Kahriman sjajno reagovao.

Usledio je potom nešto mirniji period igre, bez značajnijeg sadržaja, a viđeno je i još par izmena na obe strane.

I onda, u 81. minutu meča stopostotna prilika za Zvezdu, posle odlične akcije Le Taleka i Kataija, a Zvezdina ''desetka'' iskosa sa desne strane još jednom pogađa odličnog golmana Partizana Bojana Šaranova.

To je bio samo uvod u ono što je usledilo par minuta kasnije, kada je Zvezda izvela još jednu odličnu akciju i preko Sikimića konačno stigla do zasluženog vođstva - 1:0!

Napadač Crvene zvezde je sa nekih petnaestak metara poslao neodbranjiv udarac u gornji desni ugao.

Zvezdin gol možete da pogledate OVDE.

I kada se činilo da će ovaj gol i presuditi, u 94. minutu je Everton sa oko 35 metara raspalio po lopti, ona je išla Kahrimanu u ruke, ali ju je golman Zvezde ispustio i Partizan je uspeo da izjednači - 1:1!

Partizanov vezista je, međutim, neprimereno slavio ovaj pogodak, pa ga je sudija Aleksandar Vasić posle gola odmah uputio u svlačionicu, uz crveni karton.

I pogodak Evertona možete da vidite OVDE.

Dodajmo još da je i Zvezda završila meč sa igračem manje, jer je u drugom minutu nadoknade vremena drugi žuti karton zaradio i Rendulić.

Crvena zvezda: Kahriman - Cvetković, Rendulić, Luković, Ibanjez - Donald, Le Talek, Srnić (Ristić od 78.), Grujić (Plavšić od 57.), Katai - Vieira (Sikimić od 53.).

Partizan: Šaranov - Bandalovski, Jovanović, Gogua, Bogosavac - Everton, Kosović, Brašanac - Mihajlović, Stevanović (Vlahović od 83.) - Ilić (Božinov od 73.).

78 Komentara

NE LJUTI SE COVECE
Sunday, 17.04.2016
00:25

Gledao sam utakmicu, citam izjavu Grofa kako je zadovoljan ... Utakmica je bila do bola. Dzaba Zvezdi prvo mesto i Partizanu borba za drugo kada ce da nas oduvaju u kvalifikacijama. Nema tu nicega, samo koskanja, sutanja lopte u nebo i trcanja do kornera a onda zavrsni pas, centarsut kao baba da uposljava. Sama utakmica sa mnogo prekida, anemicna, bez i jednog trika , golovi kao sami sebi da su davali, ma ocaj. Jedino sto je bila lepa bakljada posle onog sranja sa zandarmerijom i sto se nisu sibali navijaci medjusobno. nI da, kakva razlika u kvalitetu kosarke i fudbala u Zvezdi, kao i u vaterpolu i fudbala kod Partizana, da to nije humano

magister
00:00

Na kraju, ja ovako vidim: Šaranov 8 - Bandalovski 6, Gogua 5, Jovanović 5.5, Bogosavac 6 - Everton 7.5, Brašanac 5.5, Kosović 5.5, Ilić 5.5 - Stevanović 6, Mihajlović 6. Mora se pobediti kompleks koji se ima kad se igra protiv Zvezde. Bez priče o sudijama, penalima i trovanja i publike i igrača. Treba protiv svakog igrati koncentrisano, drsko i nikad trener ne sme da se izgubi i poseže za nekakvim šablonskim izmenama ili da gubi plan. On je izmenio Stevanovića pogrešno, a posle govori da je posle gola sve bacio u napad. Da su od 65' zaigrali: Šaranov - Bandalovski, Gogua, Jovanović, Bogosavac - Everton, Lukić, Golubović, Ilić - Stevanović, Mihajlović, pa da posle 10m odluči, da li Božinov ili Vlahović umesto Ilića, bez obzira na sve - dobili bismo utakmicu.

El Diablo
Saturday, 16.04.2016
23:59

Bas htedoh da napisem kako je Zvezda bila bolja od nas za taj jedan gol,kad ono Everton ispalio bombu sa 35 metara.Bravo care.

magister
23:52

Nije bila situacija za Vlahovića. Slažem se sa komentarom o slaboj igri srednjeg reda, premekanoj, a bez otkrivanja, bez tačnih pasova u dubinu za Mihajlovića i Stevanovića. Da sam menjao - menjao bih njih - prvo Kosovića, uveo bih npr. Golubovića, da sa Stevanovićem i Bandalovski pritisne tu stranu Zvezdine odbrane, a onda možda Lukića ili Birmančevića umesto Brašanca, koji nije imao dan. Pogotovo kod one šanse, 7m od gola, kad je mogao prvo lažnjakom da destabilizuje i blok i golmana, pa da je plasira, kad uhvati golmana na pogrešnoj nozi. On mora da poradi na koncentraciji kad je u šansi i biće vrhunski igrač. Meni je izmena Božinov umesto Ilića normalna, jer od Božinova može da se očekuje i pas. Ali, da je ušao Golubović umesto Kosovića, bilo bi više centaršuteva, pa bi u toj situaciji Vlahović bio potrebniji.

čerčil Brod
07:49

Da li je bilo.faula u napadu u toj sansi o kojoj pricas? :-)

Monday, 18.04.2016
13:16

Bio je. To je cist faul Brasanca u napadu, a pritom verovatno i ofsajd...

magister
10:36

Reporter je pominjao da će to da vrate i da je sporno, ali nisam video da su vratili na način da se bilo šta sporno vidi. Ne tvrdim da nije bilo, ali ni kad se dešavalo, a ni posle u ponovljenom snimku nisam video. A kad ni tako ne može da se vidi, onda nije čudno ni da sudija ne vidi...

magister
23:44

Nije prvi put (imam 60, 53g pratim fudbal) da Zvezda i sa slabijim timom (po mojoj proceni) bude znatno bolja. Iako smo i mi imali svojih minuta. Mnogo povika na Goguu, koji je nekoliko puta delovao cirkuski, izgubio duel i pre Sikimićevog gola, ali za gol je kriv Jovanović, koji je, valjda umoran, stajao 4m od Sikimića, pa tek kad je ovaj već šutnuo, on kao krenuo da blokira?! Često, čak i slabija Zvezda uđe u utakmicu puna samopouzdanja, a i jači Partizan sa drhtavim nogama... Tomić nije dobro pripremio utakmicu. Ni taktički ni motivaciono. Očajna izmena Vlahović umesto Stevanovića, stvorila rupu na toj strani, koju je vešto iskoristio veoma talentovani, brzi, spretni i drski Plavšić, osvojio teren, a onda - Gogua i Jovanović.

pjer
22:27
Legenda JSD
22:08

Dobar naslov, izvukao se. Bice Cuka druga, malom klubu je dosta da bude i cetvrti! Idemo, Zvezda do kraja bez poraza do titule! Crvena Zvezda sampion!

Petar Petar
22:02

Evertonu da se daju plate svih iz veznog reda, znaci covek trci za njih cetvoricu. Ilic NE MOZE da igra ozbiljne utakmice, moze samo one na kojima smo na polovini protivnika po 90 minuta, Kosovic ni bolji ni gori nego obicno, onako mrljav, ali najvece razocaranje ove sezone je Brasanac. Samo me zanima statisticki podatak za njega koliko je tacnih pasova imao ove sezone? Ja ne verujem da je spojio tri dodavanja za celu sezonu, bez obzira da li mu je igrac na metar, na deset, ili na pedeset od njega. Znaci tragedija. Mali Mihajlovic je dobar, ali mislim da slabo pomaze u defanzivi. Previse se ostavlja ovaj mali Bogosavac u situacijama jedan na jedan, pa cak i jedan na dva. Zvezda sa jednim dobrim i iskusnim veznim redom je iskreno veceras ostavila bolji utisak. Ostale linije tima su i njima onako, srednje zalosne.

El Diablo
21:22

Ja ne mogu da verujem kako smo los derbi odigrali,Gogua koji je IZDOMINIRAO prethodni derbi,danas potpuno podbacio,ekipa u prvih pola sata susreta ne moze da se poveze,sve neke panicne reakcije,ispucavaju loptu u aut,gube lopte,ne mogu da iznesu na protivnicku polovinu.Ali koliko nas trener ima iskustva u svom poslu nije ni cudo.Na leto primeniti sok terapiju!Ovako vise ne moze.Ovako ako budemo igrali u kvalifikacijama necemo dobro proci.A narednu sezonu u JSL necu ni da pominjem.

20:45

Šaranov, Bandalovski Jovanović bi mogli da dobiju prelaznu ocenu dok je Bogosavac bio na momente nesiguran ali je imao i dosta posla. Everton je bio odličan i bukvalno je sam držao sredinu terenu pored očajnih Kosovića i Brašanca. Gogua je bio dekoncentrisan i nesiguran i imao lošu utakmicu. Ilića neću ni da komentarišem jer čim dođe fizički zahtevnija utakmica jasno je da ne može više da igra, Stevanović je žrtva što igra na suprotnoj strani od prirodne ali je takođe bio veoma slab, dok je Mihajlović tek na momente pokazivao svoj kvalitet ali ne i kad je bilo najpotrebnije. Tomić je pogrešio i zakasnio sa izmenama: Vlahović je morao umesto Ilića i to ranije upravo su u tom periodu došli proboji sa boka i centaršutevi koje nismo iskoristili, dok Božinov nema više šta da traži u Partizanu. Od negde 70 minuta Kosović je totalno i fizički pao i morao je da bude zamenjen, a u tom periodu je zvezda lako dolazila do našeg šesnaesterca jer je Everton često jurio i napred, Brašanac bio van pozicije, a Kosović sve to gledao. Uz sve to loša kretnja bez lopte i utrčavanje iz leđa zvezdine obrane i tu smo skoro izgubili utakmicu. Neprofesionalnost Evertona nakon postignutog gola, zabluda da je Kosović dobar igrač, veteran Ilić i minuti Božinova mogu skupo da nas koštaju u Evropi.

El Matador PFC-FCB
20:55

Kakva bre neprofesionalnost??? Everton je pokazao kako se gine za svoj klub. Novi Žuka je bato! A što se Evrope tiče ne brini ništa Sejduba Suma i još jedan jak špic crnac stižu na leto živi bili pa videli!

10:45

Takva da postigne gol nakon kojeg i dalje imamo negativan rezultat, a onda pretrči 70-ak metara zbog plesa kad mu vreme nije, umesto odmah lopta na centar i u stav za presing za novi gol i pobedu. Bio je naš najbolji igrač ali se i neprofesionalno poneo što je nedopustivo.

Legenda JSD
22:14

Koja bre Evropa, hahahahahahahhahha :) Crvena Zvezda do titule bez poraza. Eto imali ste malo srece da izvucete bod kao kucu. Imate sanse za trece mesto, hahahahahahahahha :) Kapiram da si presrecan kada ste uspeli da izvucete bod protiv Zvezde! Cestitam na bodu! Samo vam ne cestitam na ponasanju evertona. Svojim ponasanjem pokazao je za kakav klub igra. Nista novo od vas, hahahahahhahahhahaa :)

Poznavalac
20:40

Ocajni smo ove sezone kad i ovakvu slabasnu zvezdu nismo u stanju da dobijemo,znaci dno dna definitivno.zvezdini navijaci ce u evropi videti kakav tim imaju jer tamo nema namestaljki i pomoc sudija..

Paolo Maldini 5 KS
21:11

svaka cast za komentar, klasicni nas mentalitet, sudije itd itd...

Poznavalac
12:10

Ne vidim sta sam lose napisao i zasto te pogadja istina?derbi je bio ocajan,los kvalitet i zvezda je potvrdila kao i u proslom derbiju da nema bolji tim i od ovakvog partizana i da je bolja mozda za par bodova,a nikako za 30-ak i to je nerealna slika.sto pre pogledate istini u oci bice vam bolje..mi smo ove sezone zbog vazure,ilieva,vucelica u rasulu i nikad slabiji plus su nam otisli i zivkovic i abubakar-najbolji igraci i opet ovakvi kakvi jesmo u zadnja dva derbija ostavili smo utisak da niste bolji!ove sezone smo platili ceh tankoj klupi pre svega i ocajnim prelaznim rokovima,ne zaboravi da smo odigrali 10-ak utakmica vise od vas.cestitam titulu ali jako je tanko sve to..