Partizan opet ''prosuo'' bodove!

sreda 14.10.2015.
18:52

Ni prvenstvena pauza nije mnogo promenila kad je Partizan u pitanju. Još jedan kiks, ovog puta u Surdulici, iako su crno-beli posle prvog poluvremena vodili 2-0!

partizan.rs
partizan.rs

Fudbaleri Partizana ponovo su razočarali svoje navijače. Njihovo superligaško posrtanje nastavljeno je i danas u Surdulici, gde su protiv domaćeg Radnika igrali nerešeno, 2-2, i pored ubedljivog vođstva posle prvog poluvremena.

Partizan je od samog početka meča bio bolji rival, a u prvi plan je izbio raspoloženi Alen Stevanović, koji je u prvih šest minuta dva puta ''zagrejao dlanove'' golmana domaćih Ristića.

Ali, već u osmom je uspeo da ga savlada. Akcija Partizana tekla je po desnoj strani, Petar Grbić je odlično centrirao za Stevanovića, koji se samo ''poklonio'' i udarcem glavom poslao loptu u mrežu - 0:1.

Domaći nisu imali odgovor na igru crno-belih, koji su kontrolisali dešavanja na terenu i onda u 33. minutu, duplirali vođstvo.

Ponovo Petar Grbić probija opo desnoj strani, još jedan odličan centaršut, ovog puta za Božinova koji pomalo traljavo šutira, ali dovoljno dobro da lopta uđe u mrežu - 0:2.

Do kraja prvog poluvremena, veliku pažnju privukao je veoma oštar start Milana Ćuluma na ivici kaznenog prostora na Alenu Stevanoviću, koji je, srećom, ostao nepovređen u ovoj situaciji. Sudija Glođović ovo, međutim, nije video, kao ni start nad Grbićem u nastavku akcije.

Izgledalo je da će crno-beli, iako oslabljeni, u nastavku rutinski završiti posao, ali domaći su zaigrali mnogo hrabrije, konkretnije, opasnije i takva igra im je donela rezultat.

Igrao se 57. minut meča, Božinov je pogrešio na sredini, usledila je munjevita akcije Stojanovića i Stankovića, koji beži Ostojiću i šalje loptu u mrežu Živka Živkovića - 1:2!

Mogao je Ostojić nešto kasnije da uzvrati pogotkom, ali posle odličnog centaršuta Babovića, loptu je posle Ostojićevog šuta zaustavila stativa.

Minut kasnije, još jedna obećavajuća kontra Partizana, ali bez rezultata.

I onda, sledi kazna za crno-bele. Pogrešio je Babović na polovini rivala, posle čega domaći izvode odličnu kontru i kažnjavaju i istrčavanje Živka Živkovića van kaznenog prostora. Lopta na kraju stiže do Stankovića, koji sa okio 25 metara šalje loptu u praznu mrežu - 2:2!

Pokušao je trener Partizana Zoran Milinković uvođenjem Ninkovića i Trujića da u finišu vrati vođstvo crno-belima, ali ništa od toga, ostalo je 2-2, još jedan u nizu brojnih Partizanovih kikseva ove jeseni.