Partizan na ivici noža - OVE utakmice odlučuju!

četvrtak 03.08.2017.
21:37

Petnaest revanš utakmica 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope biće odigrano do kraja večeri. Evo koje odlučuju o Partizanovoj sudbini.

partizan.rs
partizan.rs

Pisali smo odmah nakon revanša u Pireju, Partizan više ne može da utiče na svoju poziciju na žrebu za plej-of Lige Evrope i sada se uzda u povoljne ishode utakmica koje su na programu večeras.

Dosta toga se otvorilo posle prve polivine večeri, eliminisani su Bordo, Astra i Sparta iz Praga pa je Partizan "uskočio" u grupu povlašćenih.

Pošto se mnogi javljaju sa pitanjem da li će tu i ostati do kraja večeri odlučili smo da ukažemo na to od kojih utakmica zavisi.

Ukoliko do kraja večeri iz kvalifikacija ispadnu Gent, Midtjiland i PSV Ajndhoven šampion Srbije će biti povlašćen na žrebu za plej-of bez obzira na ostale rezultate.

PSV posle prvog poluvremena gubi u Osijeku i u ukupnom rezultatu ima dva gola zaostatka za hrvatskim predstavnikom. Kritično je u Austriji i Danskoj gde Altah i Arka pokušavaju da eliminišu Gent i Midtjiland.

Arka se za sada drži na 0:0 i ima prednost od 3:2 iz prve utakmice. Altah i Gent su prvo poluvreme završili rezultatom 1:1 što je bio rezultat prve utakmice i ukoliko tako ostane ide se u produžetke.

Šta ako neko od pomenutih favorita ipak prođe?

U tom slučaju Partizanu treba još neko iznenađenje. Pomoć bi mogla da stigne iz Grčke ili Slovenije jer Panionios posle prve utakmice ima gol zaostatka za Makabijem. Domžale je u istoj situaciji, poražen je u Frajburgu 1:0.

Ostanite uz Sportske.net, sve promene pratite uživo OVDE!