Partizan ispio gruzijski čaj, neka se spreme Rumuni!

utorak 21.07.2015.
16:21

Fudbaleri Partizana plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pošto su ukupnim rezultatom 3:0 eliminisali šampiona Gruzije. U revanš susretu crno-beli su postigli gol više nego pre sedam dana.

BETA/BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DR

Šampion Srbije nastaviće svoj pohod ka grupnoj fazi Lige šampiona pošto je i drugi put za nedelju dana uspeo da savlada Dilu Gori i tako potvrdi plasman u treće kolo kvalifikacija.

Revanš utakmica završena je rezultatom 0:2 (0:1) pa je Partizan ukupnim rezultatom 3:0 eliminisao Dilu Gori iz daljeg toka kvalifikacija za elitno klupsko takmičenje.

Golove pogledajte OVDE!

Dila Gori - Ševčenko, Kurcilava, Bagaev, Kvakhadze, Navalovski, Papava (od 46' Kvirkvija), Iluridze (od 46' Mašukov), Dzaria, Gvalia, Modebadze, Martsvaladze (od 82' Eristavi)

Partizan - Ž. Živković, Vulićević, Petrović, Balažic, Ćirković, Jevtović, Brašanac (od 80' Ilić), A. Živković, Babović, Oumaru (od 87' Šaponjić), Božinov (od 68' Ninković)

Kompletan tok susreta OVDE!

Nakon 180 minuta nadigravanja fudbalera Partizana i Dile Gori može se zaključiti da je bolji tim obezbedio mesto u daljem toku kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crno-beli su u prvoj utakmici bili mnogo bolji rival, zapravo jedini tim koji je igrao fudbal i stvarao šanse, dok smo u revanš susretu dobili potvrdu tvrdnje da Dila Gori nije kalibar da ugrozi Partizan.

Mora se priznati da su Gruzini u revanš susretu pokazali mnogo više nego pre sedam dana u Humskoj, ali su, pomalo kontradiktorno, danas pretrpeli ubedljiviji poraz.

Put ka plasmanu u treće kolo kvalifikacija za LŠ trasirao je Darko Brašanac golom u 37. minutu susreta. Momak koji je u Beogradu odigrao sjajno, na kraju sprečio crno-bele da slave rezultatom 2:0, otključao je bravu Olekseja Ševčenka snažnim udarcem u završnici prvog dela.

Vodećem golu Partizana prethodio je sjajan solo prodor Nemanje Petrovića po levoj strani a kada je lopta stigla do Brašanca Dila je krenula putem bez povratka.

Domaćin je najbolju priliku u prvom delu susreta propustio u 44. minutu kada je Irakli Modebadze glavom zahvatio loptu posle kornera i poslao je tik pored desne stative već savladanog Živka Živkovića.

Početak drugog poluvremena obeležili su pokušaji domaćih sa distance a onda je kontrolu nad igrom u potpunosti preuzela ekipa Zorana Milinkovića.

Abubakar Oumaru potvrdio je plasman Partizana u dalji tok kvalifikacija golom u 64. minutu ali će Kamerunac posle današnjeg susreta imati za čime da žali jer je komotno mogao da upiše prvi het-trik u crno-belom dresu.

Pored postignutog gola Abubakar Oumaru imao je dve sjajne prilike od kojih je svakako bolja bila ona u kojoj se našao u 58. minutu. Kamerunac se u tom momentu uključio iz drugog plana ali je onda nonšalantno tukao blizu golmana Ševčenka koji je uspeo da interveniše.

Srećom, šest minuta nakon opisane prilike Kamerunac postiže drugi gol za Partizan čime je priča vezana za dvomeč šampiona Gruzije i Partizana bila rešena.

Do kraja su crno-beli rutinski priveli posao kraju a večeras će osluškivati šta se dešava u Bukureštu gde Steaua brani prednost od dva gola protiv slovačkog Trenčina.

52 Komentara

Аполо
Tuesday, 21.07.2015
18:22

Cestitke komsije i sad pamet u glavu sa Steauom!

Javier FRAN YESTE 10
17:37

Kao sto sam rekao nakon Metalca, Petrovic igra korektno i trudi se maksimalno, sto je za postovanje... Nije Roberto Karlos ali nije ni baba... Zasluzena pobeda, sada Steaua, ni malo naivan tim ali ne i nepobediv... #VolimPartizan

Tomić: Lažna legenda
18:05

Upravo tako, ako se ne može angažovati Lomić, onda treba pustiti Petroviću da igra (u prve 3 utakmice se pokazao kao solidan).

kosingas
18:13

Roberto Karlos je u komšiluku! Pardon bolja verzija!xaxaxaxaxa

JD7
17:08

Sad su ovi kvazi navijaci Crvene Zvezde,jako tuzni i razocarani..naravno,ne i pravi navijaci,jer oni pre svega navijaju za bilo koji klub iz nase drzave na evro sceni!

pjer
17:06
Dado Sneža Radusinović
16:58

Vidič -don.mile =kairat ja nisam videm 5 komada u nasoj mrezi hahahahahahaah jedan sedativčič ce vam pomoci

JEBACE VAS M. TUMBAS
18:00

Don Mile je nas! Onaj koji na taj nick dodaje jos i czv je u komsiluku:-D

16:56

Jedan pozdrav za kairat analitičare Nemanju Vidiča i Don.mile hahahahaha samo jedan sedativčič momci i bice vam bolje ...pa nismo mi vi da ispadamo od nekih kairata efke re mundje hahahahahah samo opusteno i pratite nas i dalje...a vi se pozabavite kako ce te nastaviti štimung u jelen super ligi hahahahhah

Marko Djordjevic 035
18:14

Kairat je i za Dilu i za vas Barselona. nSnezo, zabrani mu da komentarise, molim te.n14. u nizu jako je blizu Dado. :D

Wednesday, 22.07.2015
16:43

14. u nizu jako je blizu Dado. :D

22:28

Ajde ti do jucer josarku nisi pratio a i mas ne znam koliko godina a soceko si jednu totulu psssss

Nemanja wfk CoNe
16:53

Svaka cast na pozrtvovanju i pobedi.Ono sto nam najvise fali je ZAVRSNICA,Abu izlazi 1 na 1 sam sa golmanom i ne daje gol,to ne sme da se desava,kao i Petrovic sto daje lopte petom u peterac a golman pored njega...Opet cu reci po ko zna koji put da nam fali mng brz,jak i perspektivan levi bek ai mogao bi zadnji vezni,previse forsiraju Jevtovica ali mi se vise svidja kako igra po bokovima decko je masina.Brasanac 10+ ocena.Jedva cekam da dovedu Lomica i Markinjosa ili nekog kvalitetnijeg...imamo para sada od prodaje mitrovica ne znam zasto ne bi smo doveli 2 jos pojacanja,isplatilo bi ih ulaskom u LS i jos bi nam para ostalo u kasi. NAPRED PFC

18:07

Petrović je danas korektno odigrao, iznudio je 3 kornera, asistirao za gol, u odbrani bio siguran, trčao sve vreme, mislim da mu je to najbolja utakmica od kad je u Partizanu.

SM_CUBANAC
15:21

Petrovic moze dosta, samo dribling svaki put biciklica u desno pa bije levo uvek, to nece moci protiv jacih odbrana

Makaveli
16:46

Petrovic je promasio poziciju, u odbrani ga pretrce kao malo dete, a u napadu kida.

kosingas
18:14

On je u omladinskoj selekciji mislim bio krilo!

Povratak kraljaBAN23
19:50

Nemanja Petrović je igrao zadnjeg veznog u mlađim kategorijama, a možda je igrao i krilo, to ne znam ali zadnjeg veznog sigurno.

ДелијеСевер1989
16:45

Свака част комшије! Можете проћи и румуне лагано.

18:29

iz tvoja usta u boz'je usi...mada steua je na papiru jaci rival,ali lopta je okrugla i igra se 180 min.nadamo se prolazu u 4-tom kolu.pozz

21:00

Hvala druze...i ja sam uvek navijao za srpski klub kada igra na evro sceni i najvise bi voleo da vidim sva cetiri kluba u evropi ali....pozz

19:19

Нису они ништа посебно тренутно , верујем у вас( нисам као неки ),спортски поздрав!

Igors Stepanovs
16:45

Dobra investicija ovaj Oumaru a u zvezdi ga proglasili kao panja.Idemoo sledeca je Steaua...

t0MKe YNWA
16:43
Aleksandar El Matador
16:33

BRAVO ŠAMPIONI!!! IDEMO DALJE! STEAUA NEK SE SPREMI! 0-1 u Bukureštu i 2:0 u Beogradu i PLEJ-OF LIGE ŠAMPIONA!

Zoran Vukic
16:31

vazan prolaz a pobeda zbog love i bodova sad Rumuni

16:31

Babović je bio najbolji, pokrenuo puno napada, organizovao igru, imao ogroman broj preciznih pasova, borbenost, trčanje, sve na nivou. Ž.Živković veoma dobar i siguran. Vulićević i Balažic moraju sigurnije i bolje u odbrani, oni od kojih se ne očekuju bolje igre su danas bili bolji u odbrani (Ćirković i N.Petrović). Jevtović dobar, Brašanac ne zapažen ali objasnio kako treba da se završi napad strašnim golom. Živković i Abubakar su mogli da se proslave samo da su bili bolji u realiziji. Božinov mora mnogo bolje. Kritike idu i u def. i u of. prekidu, tu smo danas pokazali da smo mnogo loši i da se mora raditi na tome. Nije mi jasna izmena Milinkovića da uvodi Ilića dok na klupi čekaju mladi igrači (Ninković, Šaponjić, Trujić) i to na rešen prolaz pa mogu reći i pobedu. Za Stjauu moramo da popravimo prekide ispred oba gola, sigurnost u odbrani i moramo da imamo mnogo bolju realizaciju ako želimo da napravimo rezultat. Napred Partizan, nek' Bukurešt gori :D

18:10

Ilića je uveo da stane na loptu, možda i zbog toga da Brašanac igrom slučajeva ne bi dobio crveni karton... Da li se sećaš kad sam pričao da će Babović ove sezone biti jedan od najboljih posle obavljenih celih priprema. Milinkoviću zameram što Šaponjića nije uveo u 80. minutu (kad se već videlo da Abubakar Oumarou ne može više trčati) i što nije uveo Trujića uopšte u igru (mogao je da zameni Živkovića jer je utakmica bila rešena više/manje, a Trujiću bi svaki minut bio dobrodošao kao i Šaponjiću).

19:57

Mogao je Ninkovića umesto Brašanca, Šaponjića umesto Božinova i Trujića umesto Abubakara ili A.Živkovića, nismo igrali protiv Barselone da Ninković ne može da odigra umesto Brašanca na poziciji centralnog veznog. To se i očekuje od Babovića, upravo zbog ovakve utakmice kako je danas igrao sam i bio za njegov povratak.

kosingas
18:16

Jesi primetio da Babović deluje uplašeno? Čim se neki igrač zaleti brže bolje dodaje bilo kome!

Barça el honor
16:30

Zasluzena pobeda,vec za nedelju dana sledeci korak ka LS. Napred Partizan!

Grobarivrsac
16:30

Brasanac je opet poginuo na terenu vidi se da je veliki potencijal,sto se tice igre Partizana kako smo dali prvi gol nastavili smo dominaciju!nNapred Partizan do Lige sampionaaa nananana

D.Green4 Black&White
16:29

Tek cemo Rumune da zgazimo ! Jos se uigravamo ! Svaka cast braco... Mnogo smo jaki !!!! :)

Kajri Irving
16:27

Parni valjak neka melje!

16:27

To jedino ako imate mogucnost da putujete u buducnost, sutra igraju:-)

16:26

NAPRED PARTIZAN!

21:57

Vidiš da je Jevtović dobar igrač, sve 3 utakmice je korektno odigrao.

22:00

Nisam ja rekao da je los, ali korektno je pravi izraz.

Nikola Nikola
16:26

Jevtović me prijatno iznenađuje, Balažic kontra od toga. Petrović je igrač od kog neočekujem ništa korisno, ali danas me je u ofanzivnom delu demantovao. Abu i Žile opasni, Bratko ima fudbalsku inteligenciju, ali telo ne dozvoljava više, Babović je boa, u fudbalskom smislu te reči naravno.

21:57

Pa i Balažic je dobro odigrao danas.

22:28

Nikako, užasan je bio. Svaka ispucana lopta sa njihove strane ga je preletala, kod kornera su nam stvorili dve šanse preko njegovog igrača, par puta su ga pretrčali...

Oliver Queen
16:25

Dobar mec,ali mora da se poradi na realizaciji.Protiv Steaue necemo imati ovoliko sansi za gol,tako da moramo da iskoristimo svaku priliku koja nam se ukaze.Bas mi je drago zbog Brasanca,zasluzio je decko.Onaj Petrovic je vise krilo nego bek,a to moze biti problem protiv Rumuna.I dobili smo dva potpuno nepotrebna zuta(Brasanac i Balazic),tako da moramo da se pazimo.NAPRED PARTIZAN!!!!!!