Partizan ima aktivan rezultat - Stojke "spustio roletnu"! (TVITOVI)

četvrtak 14.09.2017.
19:46

Fudbaleri Partizana imaju aktivan rezultat nakon prvog dela igre u Bernu a za to najzaslužniji Vladimir Stojković.

partizan.rs/MiroslavTodorović

Više nego dinamično bilo je prvo poluvreme na stadionu "Švajcarska" što potvrđuje i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Posle prvih 45 minuta rezultat je izjednačen 1:1 i to najviše zahvaljujući Vladimiru Stojkoviću koji je maestralno branio posle primljenog gola.

Nakon uvodnog opipavanja pulsa dveju ekipa uzbuđenja su počela da se nižu kao na traci, a samo u prvih deset minuta oba tima su imala po jednu šansu.

Prvo je zapretio Partizan preko Tavambe koji je šutirao sa nekih 20 metara, premda je na desnoj strani imao samog Tošića. Lopta je završila van okvira gola.

Nepun minut kasnije akcija Jang bojsa po desnoj strani ali i prva odlična intervencija Vladimira Stojkovića koji je bio najzapaženiji pojedinac crno-belih u prvom delu.

Prvi pogodak na utakmici pao je u 11. minutu posle sjajne akcije u čijoj su završnici Leandre Tavamba i Zoran Tošić pripremili šansu za Marka Jankovića koji se majstorski oslobodio čuvara a potom i zakucao loptu u mrežu!

Prednost Partizana nije dugo ostala na snazi pošto je domaćin već u 14. minutu posle auta iskoristio gužvu u šesnaestercu i poravnao na 1:1 preko Kristijana Fasnahta.

Od tog momenta Jang bojs potpuno preuzima kontrolu nad igrom, počinje da preti sa svih strana, a u tim momentima ključnu ulogu su odigrali Vladimir Stojković i štoper Bojan Ostojić.

Dva puta su u razmaku od samo tri minuta Stojković i Ostojić spasavali Partizan u momentima kada su se igrači domaćeg tima nalazili u stopostotnim šansama. Do odlaska na odmor Stojković je imao još jednu sjajnu intervenciju kada je sprečio Marka Jevtovića da postigne autogol.