Ovo su Rajkove bravure kojima je sprečena bruka!

petak 03.07.2015.
08:14

Najbolji golman sveta u uzrasnoj kategoriji do 20 godina pokazao je zašto ga želi veliki broj klubova sa zapada Evrope.

crvenazvezdafk.com

Predrag Rajković bio je ubedljivo najsvetlija tačka u porazu koji je njegova Crvena zvezda doživela na startu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Crveno-beli su u Beogradu pretrpeli težak poraz od Kairata rezultatom 2:0 a da na golu nije bilo čudesnog Predraga Rajkovića Zvezda bi pretrpela katastrofu.

Taksativno ćemo nabrojati intervencije Predraga Rajkovića kako bi oni koji nisu imali prilike da prate utakmicu imali uvid u to koliko je učinak mladog golmana bio važan za Zvezdu.

- U 10. minutu strelac prvog gola za Kairat izašao je sam pred Rajkovića a golman Crvene zvezde nogom je zakačio loptu i sprečio pogodak

- U 55. minutu Žerar Gou šutira u okvir gola nakon akcije u šesnaestercu a Rajković dobrim postavljanjem sprečava pogodak

- U 56. minutu Islamhar šutira Rajković sjajno brani

- U 57. minutu udarac Sita Riere, Rajković izbacuje loptu u korner

- U 74. minutu Seržinjo tuče sa distance a Rajković novom bravurom sprečava da gosti postignu treći gol

- U 76. minutu Isael je izašao sam pred golmana Crvene zvezde ali Rajković levom nogom brani zicer

U prilogu se nalaze neke od navedenih situacija kako biste imali uvid u to kako je Rajković sprečio katastrofu Crvene zvezde a posle svega ostaje da konstatujemo da bi mladi golman vrlo brzo mogao da napusti "Marakanu".