"Orlići" nastavili teror sa Novog Zelanda!

utorak 08.09.2015.
20:22

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije otpočela je novi kvalifikacioni ciklus ubedljivim trijumfom nad vršnjacima iz Litvanije. Ekipa čiju okosnicu čine momci koji su osvojili Mundijalito tako je nastavila teror započet pre dve godine.

fss.rs
fss.rs

Novi ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će 2017. godine biti održano u Poljskoj mlada fudbalska reprezentacija otpočela je na veličanstven način.

Izabranici selektora Tomislava Sivića večeras su u Gornjem Milanovcu deklasirali vršnjake iz Litvanije rezultatom 5:0 (3:0) čime su nastavili dominaciju započetu pre više od dve godine.

Radi se o ekipi u kojoj okosnicu čine momci koji su već osvajali titule prvaka Evrope i sveta, pa nije ni trebalo sumnjati u to da će ovi dečaci nastaviti u pobedničkom ritmu.

Malo je reći da je Srbija deklasirala Litvaniju, a ostvareni rezultat nije jedini pokazatelj te tvrdnje. "Orlići" su bili bolji u svakom segmentu igre pa je pobeda mogla da bude znatno ubedljivija.

Po dva gola za Srbiju su postigli Uroš Đurđević i Sergej Milinković-Savić, a u strelce se upisao i Ognjen Ožegović. Ubedljivo najlepši detalj na meču viđen je u 75. minutu kada je vezni fudbaler Lacija postigao fenomenalan gol iz slobodnog udarca.

Prva dva pogotka postigao je napadač Palerma Uroš Đurđević u 29. i 36. minutu, a drugi gol je pao sa penala koji je iznudio Ognjen Ožegović. Napadač Vojvodine upisao se u strelce u 49. minutu nakon asistencije Sergeja Milinkovića-Savića.

Srbija je na taj način stigla do prvog trijumfa u kvalifikacionoj grupi "2" a narednu utakmicu "Orlići" će odigrati 7. oktobra protiv Andore.

Srbija - Radunović; Gajić, Veljković, Babić, Antonov; Zdelar, Maskimović (od 65' Lukić), Grujić, Milinković-Savić; Đurđević (od 72' Čavrić), Ožegović (od 72' Mulić)