• 26. novembar 2011.

• 20:41

Vukić i Šćepović zablistali kada je bilo najvažnije i skinuli sa sebe teret oštrih kritika kojima su često bili izlagani tokom sezone. U Zvezdi će morati još da sačekaju na neke svoje junake...

Crvena zvezda:

Bajković 6 - prosečna partija Zvezdinog golmana, nije imao ''bravuroznih'' intervencija, ali mu se, s druge strane, ne mogu na dušu stavljati ni golovi koje je primio.

Mikić 5.5 - solidno je počeo, imao i lepu priliku u uvodnim minutima, ali je u nastavku potpuno neutralisan.

Mijailović 5 - čini se da mladi fudbaler, koji ove sezone uživa veliko poverenje Prosinečkog, još uvek nije dorastao ovakvim mečevima, nije dobro reagovao kod prvog gola...

Li Adi 5.5 - ni on se nije proslavio u situaciji kada je Vukić postigao vodeći gol za Partizan

Petković 6 - istakao se u jednoj situaciji početkom drugog poluvremena, kada je sprečio Šćepovića da se već tada upiše u strelce, ali u ofanzivnim akcijama nije dolazio do izražaja.

(od 72. Vilotić 5) - dobio je priliku kad je Partizan već vodio sa 1:0, ali nije dobro reagovao u situaciji kod drugog gola, kada nije uspeo da zaustavi Šćepovića.

Kadu 5 - ni senka onog igrača s početka sezone, do povrede koja je očigledno ostavila velikog traga na njegovu igru

(od 72. Vešović) - nije uspeo da trgne Zvezdu iz letargije...

Dimitrijević 5 - debitant na derbiju nije se proslavio, još jedna od njegovih prosečnih partija ove sezone.

Evandro 5 - možda i tragičar ovog meča, obzirom na neiskorišćen jedanaesterac u finišu prvog poluvremena, uz to smo vrlo malo videli od njega u ostatku meča.

Lazović 6 - prema očekivanju, ponajbolji u domaćem timu, ali nije imao prave saradnike

Borha 5 - u par situacija mogao je da zatrese mrežu, pri rezultatu 0:0, ali kao i u većem delu sezone nije pokazao svoje golgeterske sposobnosti

Kaluđerović 5 - nešto slično važi i za njega...

(od 77. Mezenga) - kasno dobio priliku za neku realnu ocenu

Partizan:

Stojković 6 - iako pod velikim pritiskom sa tribina, nije izgubio koncentraciju i pružio je partiju na nivou očekivanja.

Miljković 6.5 - uglavnom aktivan u defanzivi, a tu je svoje zadatke sasvim solidno odradio.

Rnić 5.5 - umalo da uloga tragičara pripadne njemu, ali se Evandro promašenim penalom pobrinuo da to tako ne bude.

Ivanov 6 - solidna partija, na nivou njegovih dosadašnjih igara tokom sezone.

Lazevski 7 - dobio priliku umesto Volkova i u potpunosti ostvario nameru trenera Stanojevića da onemogući značajnije delovanje Zvezdinih fudbalera po desnoj strani.

Kamara 7 - najpouzdaniji fudbaler Partizana još jednom dokazao da zaslužuje poverenje koje mu Stanojević ukazuje.

Tomić 6.5 - od njega se možda očekivalo više, obzirom na golgetersku formu u većem delu sezone, ali su ovoga puta glavnu ulogu preuzeli njegovi saigrači.

Vukić 7 - konačno zapušio usta kritičarima i prokrčio put ka večerašnjem trijumfu Partizana

(od 75. Smiljanić) - doprineo sigurnom očuvanju stečene prednosti svog tima u finišu.

Babović 6.5 - u par navrata pravio je probleme odbrani Zvezde, ali se ne može reći da je impresionirao

Marković 6 - navijači Partizana od njega su očekivali i gol, ali za debitantski nastup u derbiju u seniorskoj konkurenciji odigrao je sasvim solidno, u svakom slučaju nije razočarao.

(od 70. Dijara) - ni on se nije upisao u stelce, ali kao da je bio taličan crno-belima. Odmah posle njegovog ulaska, Partizan je rešio meč.

Šćepović 7 - valjda je večerašnjim golom konačno izgladio odnose sa delom navijača koji mu nisu naklonjeni

(od 82. Jovančić) - igrao tek da oseti atmosferu derbija...