Ocene - Niko kao Stojke! Kakav su utisak ostavili ostali?

četvrtak 14.09.2017.
20:59

Zanimljiv, dinamičan start Partizana u Ligi Evrope. Moglo je da bude i bolje i gore, pa konačnih 1:1 deluje sasvim zadovoljavajuće za početak.

EPA/PETER KLAUNZER

Stojković 9 - Još jedna partija na vrhunskom, evropskom nivou, intervencijama u prvom poluvremenu održavao je povoljan rezultat crno-belih, kod primljenog gola nije mogao ništa da uradi, ali je sredinom drugog ponovo impresionirao dvema fenomenalnim intervencijama.

Vulićević 7 - Kapiten Partizana na svom uobičajenom nivou, doduše više u defanzivi, nego što je dolazio do izražaja na protivničkom delu terena.

Nemanja R Miletić
7 - Dobar posao je obavio, bio je na velikim iskušenjima kao i kompletna odbrana Partizana, ali bez neke veće nesigurnosti.

Ostojić 8 - Požrtvovan, na pravom mestu u pravo vreme, pogotovo u dve situacije tokom prvog poluvremena, kada je pomogao Stojkoviću da sačuva mrežu u dve veoma opasne situacije.

Nemanja G Miletić 6 - Borben, ne može mu se prigovoriti na želji, ali je kod izjednačujućeg gola Jang bojsa ostao ''kratak'' u pkušaju da izbije loptu, što je u nastavku akcije kažnjeno golom domaćih.

Everton
7.5 - I ovoga puta pravi Partizanov motor na sredini terena.

Jevtović 6 - Vodio je veliku borbu na sredini terena, ali imao je i ozbiljnih kikseva u duelima sa znatno snažnijim  eksplozivnijim igračima Jang Bojsa. Umalo je postigao i autogol u prvom poluvremenu, kada je golman Stojković sprečio najgore.

Janković 7.5 - Odmor posle nastupa za reprezentaciju Crne Gore mu je očigledno prijao, povratio je svežinu, kreativnost, što je na najbolji način demonstrirao u 11. minutu kod postignutog gola.

Tošić 7.5 -  Još uvek nije na svom maksimumu, ali i ovo što za sada pokazuje, mnogo znači Partizanu. Velike zasluge ima za vodeći gol Partizana, imao je još nekoliko dobrih akcija, onu asistenciju za Tavambu u 80. minutu...

Pantić od 89. minuta - Premalo se zadržao na terenu za neku konkretnu ocenu

Ožegović 6 - U prvih dvadesetak minuta neprimetan, ali kako je meč odmicao, bio je sve zapaženiji, agresivniji, pokazivao sve veću želju i pravio sve više problema odbrani domaćeg tima.

Solomon
od 64. minuta, 7 - Pokazao se kao veća opasnost po gol domaćih u odnosu na Ožegovića, ali je u dve veoma izgledne situacije loše reagovao u ključnim trenucima. Ipak, vidi se potencijal kod ovog momka.

Tavamba 6 - Više se očekivalo od njega, iako se ne može reći da je razočarao. Doduše, u onoj kontri u uvodnim minutima meča, morao je mnogo bolje da reaguje, bilo kada je šut u pitanju, ili asistencija Tošiću koju su svi očekivali, ali koja je izostala. Takođe, loše je reagovao i u pomenutom 80. minutu, posle odlične kontre Partizana i Tošićeve asistencije.