20:01

Crvena Zvezda je došla do novog ubedljivog trijumfa na pripremama u Sloveniji.

crvenazvezdafk.com

Vrlo dobar utisak su ostavili fudbaleri Zvezde protiv slovenačkog niželigaša Brežice.

Na kraju su trijumfovali sa čak 8:0, a Delije može da raduje odlična igra najnovijih pojačanja.

Božović je na startu izveo postavu: Vićić, Petković, Luković, Fibel, Ristić, Poletanović, Babunski, Ruiz, Kanga, Srnić i Sikimić.

Džon Ruiz je otvorio goleadu, pogotkom u 21. minutu susreta, na asistenciju Gelora Kange.

Na 2:0 je povisio Sikimić, potom je i treći pogodak bio delo iskusnog napadača, a Kanga je kod trećeg gola upisao i svoju drugu asistenciju.

To je bilo sve iz prvog dela igre, a na poluvremenu je trener Božović promešao karte, te su na teren istrčali: Stanković, Parker, Mičel, Račić, Anđelković, Avramovski, Plavšić, Joveljić, Vučićević i Orlandić.

Četvrti gol na susretu je bio delo Petra Orlandića, koji je nastavio svoju sjajnu golgetersku seriju sa priprema.

U 57. minutu je crnogorski napadač zatresao i okvir gola, pre nego što je nekih petnaestak minuta kasnije došao i do svog drugog pogotka.

Plavšić je presekao loptu, dodao je Orlandiću koji nije imao većih problema da je sprovede u mrežu, i rezultat povisi na 5:0.

Mladi Vanja Vučićević koji je nedavno došao iz redova Čukaričkog, postigao je svoj prvenac u dresu Crvene Zvezde u 75. minutu meča za šest golova razlike u korist Zvezde.

Tri minuta nakog toga je Zvezda ostala sa desetoricom na terenu, kako se na povredu požalio Petar Orlandić.

U 83. minutu, Parker je postigao pogodak iz volej udarca na asistenciju Anđelkovića.

Bilo je tada 7:0 u korist beogradske ekipe.

Tri minuta nakon pogotka Parkera, priliku da se istakne imao je i mladi golman Stanković, koji je bio bolji od napadača Brežica u situaciji jedan na jedan.

Konačnih 8:0, postavio je Srđan Plavšić, koji je mrežu tresao iz kaznenog prostra iskosa, nakon što je sam sebi izgradio poziciju za šut.