Ništa novo - Zvezda dobila derbi, neka se spremi Keln!

nedelja 24.09.2017.
18:54

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su pobedonosni niz u domaćem prvenstvu pošto su u derbiju 11. kola Super lige savladali Vojvodinu.

Beta/BranislavBožić/Ev

Vicešampion Srbije upisao je četvrtu uzastopnu pobedu istovetnim rezultatom (2:0), pa će drugi meč grupne faze Lige Evrope u Kelnu dočekati u odličnom raspoloženju.

Crvena zvezda je danas u okviru 11. kola Super lige savladala Vojvodinu 2:0 (1:0) golovima Mičela Donalda i Gelora Kange čime je uvećala bodovnu prednost u odnosu na današnjeg rivala i ekipu Partizana.

Crvena zvezda:
Supić, Stojković, Le Talek, Savić, Rodić (od 24' Gobeljić), Donald, Krstičić, Kanga (od' 76 Pešić), Srnić, Radonjić (od 70' Adžić), Boaći;

Vojvodina: Rockov, Saničanin, Kojašević, Lakićević, Subotić, Antić, Vukasović (od 74' Mesarović), Jovančić, Veselinović, Avramovski (od 46' Park), Mihajlović (63' Jovanović);

Uvodnih deset minuta derbi susreta 11. kola Super lige Srbije proteklo je bez prilika i situacija vrednih pomena. Vojvodina je nagovestila da će igrati otvoreno ali je vrlo brzo počela da se povlači pod pritiskom domaćeg tima.

Prvu veliku priliku na utakmici propustio je Milan Rodić u 14. minutu nakon što je Emil Rockov kratko odbio loptu posle udarca Ričmonda Boaćija. Levi bek crveno-belih natrčao je na odbijenu loptu ali nije šutirao dovoljno dobro, tako da je golman Vojvodine uspeo da interveniše još jednom i da spreči vođstvo crveno-belih.

Ekipa Vladana Milojevića od tog momenta počinje sa opsadom protivničkog gola a Emil Rockov je u narednih desetak minuta bio najzapaženiji jer je imao nekoliko odličnih reakcija posle centaršuteva i udaraca fudbalera domaćeg tima.

Najveću priliku, ako ne računamo situaciju kod vodećeg gola, pored šanse u kojoj se našao Rodić imao je Nemanja Radonjić ali je mladi krilni napadač očajno reagovao u 26. minutu i sa svega četiri metra loptu poslao pored stative.

Dva minuta nakon opisane situacije u kojoj je bio Radonjić udarac je oprobao i Gelor Kanga ali je Rockov uz pomoć stative uspeo da sačuva mrežu.

Vodeći pogodak za Crvenu zvezdu pao je u 29. minutu nakon nesebične asistencije Ričmonda Boaćija i preciznog udarca Mičela Donalda. Kapiten je bio u punom trku, dobro je naciljao i doneo Zvezdi prednost svojim četvrtim prvenstvenim pogotkom.

Vojvodina je tek u završnici prvog dela postala konkretnija pred protivničkom golom. Najbolju priliku propustio je crnogorski internacionalac Damir Kojašević pet minuta pre odlaska na odmor kada je sa nekih desetak metara šutirao previsoko iako je bio neometan.

U prvom poluvremenu Zvezda je doživela i jedan peh jer je Milan Rodić zbog povrede morao da napusti teren već u 24. minutu.

Na startu drugog dela Vojvodina je prva pripretila preko Subotića ali je udarac prvotimca gostujuće ekipe završio pored stative.

Već posle šest minuta igre u nastavku Zvezda ponovo stavlja na muke Emila Rockova koji uz novu dobru intervenciju i pomoć saigrača uspeva da zaustavi udarce Ričmonda Boaćija i Gelora Kange.

Domaći dupliraju prednost i rešavaju pitanje pobednika u 61. minutu nakon još jednog razornog udarca Gelora Kange sa nekih 25 metara. Reprezentativac Gabona tako je stigao do drugog prvenstvenog gola u tekućoj sezoni.

Crveno-beli su u poslednjih pola sata nastavili da pritiskaju protivnika tako da Vojvodina, izuzev dva, tri pokušaja u završnici gotovo i da nije ugrozila Nemanju Supića.

Zvezda je tako vezala četvrtu prvenstvenu pobedu istovetnim rezultatom (2:0) čime je uvećala bodovnu prednost u odnosu na Vojvodinu i Partizan ali je ujedno napravila sjajnu uvertiru za meč sa Kelnom u Ligi Evrope.