19:57

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili rekordnu seriju pobeda, uz nezadrživi pohod ka šampionskoj tituli.

crvenazvezdafk.com

Ni dve nedelje pauze od prethodno odigranog meča nisu poremetili mašineriju Miodraga ''Grofa'' Božovića.

Pred oko 12.000 gledalaca, Crvena zvezda je u meču 27. kola Superlige na svom terenu ubedljivo savladala subotički Spartak sa 4:0, što joj je ukupno 24. od početka sezone, a 23. uzastopni trijumf u Superligi.

Prvo poluvreme je dalo kakvu-takvu nadu ekipi Spartaka da mogu da iznenade lidera na tabeli, imali su par prilika preko Novakovića u uvodnih desetak minuta meča, a kako se bližio kraj poluvremena, Zvezda je preuzimala stvari u svoje ruke i vršila sve jači pritisak pred golom Janoševića.

I kada se očekivao kraj prvog dela igre, Ugo Vijera je iznudio jedanaesterac, Jočića je lopta pogodila u ruku posle udarca najboljeg strelca lige, a sudija Đokić je pokazao na beli tačku.

Siguran realizator bio je Luis Ibanjez za 1:0 posle prvog poluvremena (penal i gol možete da vidite OVDE).

A tek što je počelo drugo, Mihailo Ristić je iskosa sa leve strane poslao neodbranjiv udarac po zemlji i duplirao vođstvo crveno-belih - 2:0.

Ristić je na ovom meču sjajno zamenio Marka Grujića, a njegov pogodak možete da vidite OVDE.

Gosti potpuno nemoćni u nastavku meča, što je iskoristio Ugo Vijera da se u 58. minutu i on upiše u strelce. Posle odličnog proigravanja od strane Mičela Donalda, Vijera je izbio oči u oči sa Janoševićem i rutinski ga savladao - 3:0.

Samo sedam minuta kasnije, Portugalac je iznudio i još jedan jedanaesterac, koji je u novi gol pretvorio Luis Ibanjez - 4:0!

Treći i četvrti pogodak Crvene zvezde pogledajte OVDE.

Do kraja, Zvezda je u laganom ritmu privela kraju svoj još jedan uspešno obavljen posao ove sezone.

Crvena zvezda: Kahriman, Petković, Luković, Edson (M. Stojanović od 68.), Ibanjez, Le Talek, Donald, Ristić, Srnić (Sikimić od 75.), Katai (Babunski od 62.), Vijera.

Spartak: Janošević, Jočić, Kovačević, Torbica, Mrkela (Makarić od 61.), Milošević, Novaković (Ivanović od 46.), Milić (Mudrinski od 53.), Antonić, Šljivić, Jondić