Neca i Boža bacili "poker" - Partizan ponovo u trci za drugo mesto!

utorak 03.05.2016.
19:52

Fudbaleri Partizana vratili su se u trku za drugo mesto na tabeli pošto su na najbolji mogući način iskoristili poraz Čukaričkog i ubedljivom pobedom u Surdulici prišli "Brđanima" na dva boda zaostatka.

Beta/BranislavBožić/Ds

U danu kada su se zvanično oprostili od zvanja šampiona Srbije, fudbaleri Partizana upisali su ubedljiv trijumf na gostovanju Radniku u Surdulici i tri kola pre kraja ponovo došli u poziciju da se bore za drugo mesto na tabeli.

Sada već bivši šampion Srbije slavio je u Surdulici rezultatom 4:0 (2:0) pa se zahvaljujući pobedi Vojvodine na Banovom Brdu primakao drugoplasiranom Čukaričkom na dva boda zaostatka.

Golove pogledajte OVDE!

Radnik: Ristić, Milovanović, Vuković, Stojanović F., Arsić (od 74' Pavlović), Stojanović S. (od 61' Jovanović), 15 Gojković, Putinčanin, Deletić, Marković, Ovusu

Partizan: Šaranov, Vulićević, Jovanović, Stevanović, Bogosavac, Everton, Brašanac (od 46' Kosović), Ilić (od 63' Lukić), Mihajlović, Golubović, Božinov (od 77' Vlahović)

Izabranici Ivana Tomića preuzeli su kontrolu nad igrom i dešavanjima na terenu od prvog sudijskog zvižduka ali su u prvih 15 minuta uzalud pokušavali da ugroze gol Borivoja Ristića jer je "bunker" Radnika dobro obavio posao.

Domaćin je u periodu Partizanove dominacije prvi zapretio preko Miloša Deletića i Samjuela Ovusua udarcima koji su završili visoko preko prečke gola koji je u prvom poluvremenu čuvao Bojan Šaranov.

Nakon uvodnih četvrt sata igre gosti iz Beograda počinju sa opsadom gola domaćeg tima, pa tako u periodu od 17. do 39. minuta Partizan stiže do nekoliko sjajnih prilika ali ne i do gola za šta je najveći "krivac" bio sjajni golman Radnika Borivoje Ristić ali i njegovi odbrambeni igrači.

Treba reći da je Partizan oštećen za penal u 31. minutu igre usled igranja rukom jednog od igrača Radnika, ali se o tom detalju neće previše govoriti zbog činjenice da su crno-beli stigli do ubedljive pobede.

Otopor domaćeg sastava fudbaleri Partizana uspevaju da slome u poslednjih pet minuta prvog poluvremena dvema preslikanim akcijama po levoj strani koje su izveli Nemanja Mihajlović i Darko Brašanac, a oba puta je Valeri Božinov zatresao mrežu Radnika.

Već na početku drugog poluvremena Partizan uspeva da stavi tačku na trijumf u Surdulici brzom akcijom koju je preciznim udarcem završio Nemanja Mihajlović.

Radnik je u nastavku imao dve dobre prilike posle prekida, ali je Arsićev udarac iz slobodnog udarca završio na stativi, dok je Mutavdžić glavom bio za malo neprecizan u 83. minutu meča.

Crno-beli su posle trećeg gola imali još dve prilike preko Nemanje Mihajlovića koji na kraju golom u nadoknadi vremena postavlja konačnih 4:0 i zavređuje epitet najboljeg pojedinca na utakmici.

Partizan se sada nalazi na trećem mestu sa dva boda manje od Čukaričkog, a do kraja prvenstva ostalo je još tri kola.