Ludilo na 'Karađorđu' - Zvezda gubila 2:0 pa okrenula za poluvreme!

sreda 08.03.2017.
19:51

Fudbaleri Crvene zvezde sačuvali su Miodraga Božovića na klupi pošto su u Novom Sadu napravili čudesan preokret i nakon dva gola zaostatka uspeli da savladaju Vojvodinu.

Beta/DraganGojić/Mo

Aktuelni šampion Srbije suočio se u sredu sa drugim porazom u sezoni, ali je uspeo da nadoknadi dva gola zaostatka i da na kraju savlada Vojvodinu 3:2 (0:2) i upiše dvadesetu pobedu u Superligi.

Domaći sastav je otvorio utakmicu kako se samo poželeti može. Ekipa Dragana Ivanovića stigla je do dva brza gola i to postuno zasluženo, pošto se gosti iz Beograda nisu videli u uvodnih petnaestak minuta.

Prvi šok za Crvenu zvezdu dogodio se već u petom minutu. Greška Gelora Kange prethodila je brzoj akciji Vojvodine koju je započeo i završio kapiten Dejan Meleg. Strelac vodećeg gola za domaće prvo je poslao loptu na desni bok, a onda je nakon centaršuta Paločevića i pokušaja Malbašića natrčao na odbijenu loptu i poslao je u nebranjenu mrežu.

Gostujući sastav se nije ni otreznio od početnog šoka, a Vojvodina je na kontu već imala dva gola prednosti. Nakon udarca Babića golman Manojlović je loptu odbio u korner, a onda je Marko Petković sa prve stative poslao loptu na nogu Darku Puškariću koji je iz peterca šalje u gol za vođstvo Novosađana od 2:0!

Tek nakon dva primljena gola fudbaleri Crvene zvezde počinju da igraju, pa je tako u 17. minutu viđen i prvi udarac ka golu koji je uputio Dušan Anđelković. Nedugo zatim u dobroj prilici se našao i Ričmond Boaći ali je i on šutirao van okvira gola iz dobre pozicije.

Novosađani su na svoje prilike u nastavku prvog dela igre čekali posle kontranapada, a upravo je posle jedne takve akcije Abraham Frimpong uspeo da otkloni opasnost i spreči stopostotnu šansu za domaće.

Svoju najbolju priliku u prvom poluvremenu Crvena zvezda je stvorila u 29. minutu. Posle greške Darka Puškarića na tridesetak metara od gola lopta stiže do Džona Ruiza kojem u situaciji "1 na 1" Emil Rockov brani zicer i sprečava goste da smanje prednost.

Do odlaska na odmor Vojvodina je još nekoliko puta uspevala da probije zadnju liniju Crvene zvezde dubinskim pasovima, a u prvom minutu nadoknade je posle jedne takve akcije Malbašić strpljivo sačekao Dejana Melega i spojio ga sa golom ali je kapiten previše odugovlačio pa na kraju nije ni stigao da uputi udarac.

Drugo poluvreme bilo je jednako interesantno kao prvo, s tom razlikom što su beogradski crveno-beli preuzeli ulogu koju je domaćin imao na startu susreta.

Crvena zvezda je krenula agresivno od prvog minuta i vrlo brzo stigla do gola kojim je nagovešteno da prava uzbuđenja tek slede. U petom minutu nastavka Plavšić je posle pomoćne igre nakon kornera uputio centaršut, a ispostavilo se i postigao prvi gol za Zvezdu pošto Le Talek nije dodirnuo loptu pre no što je otišla u mrežu.

Usledio je period igre kada su obe ekipe bile opasne po protivnički gol, ali je Zvezda bila ta koja je materijalizovala svoje šanse.

Već u 16. minutu nastavka imali smo nerešen rezultat, pošto je Zvezda stigla do izjednačenja preko Ričmonda Boaćija koji glavom šutira i pogađa mrežu posle centaršuta Dušana Anđelkovića.

Kako je već rečeno, dešavanja na terenu ukazivala su na to da će u Novom Sadu biti dosta golova što se ispostavilo tačnim jer je Crvena zvezda na 20 minuta pre kraja meča napravila potpuni preokret i povela sa 3:2 nakon autogola Darka Puškarića.

Završnica utakmice donela je nova uzbuđenja, a prvo je viđeno devet minuta pre kraja kada je Nikola Trujić imao "mrtvu šansu" pred golom Crvene zvezde ali mu je Filip Manojlović na maestralan način skinuo zicer.