16:00

Omladinski tim beogradskog Rada poražen je u sredu na Banjici od švedskog Elfsborga u prvom meču drugog kola UEFA Lige šampiona mladih.

fkrad.rs/DarkoĐorđević

Posle trijumfa nad slovenačkim Domžalama u prvom kolu, mladi ''Građevinari'' su danas odigrali prvi od dva susreta sa vršnjacima iz švedskog Elfsborga.

Na kraju, 1-0 za goste, pa će ekipa Rada, baš kao i protiv Slovenaca, morati da u revanšu na gostujućem terenu juri ovaj rezultatski minus.

Gol odluke postignut je u 62. minutu meča, u jeku inicijative ekipe Rada. Bila je to brza akcija gostiju, Hasan je odradio veliki deo posla, na kraju uposlio Bernstona, koji šalje loptu iza leđa golmana Markovića.

Pokušavali su Beograđani do kraja da izbore bar nerešen rezultat, ali su u 82. minutu ostali i bez isključenog Košanina zbog drugog žutog kartona, pa je Šveđanima od tog trenutka bilo još lakše da sačuvaju stečenu prednost.

Revanš meč igra se za tri nedelje u Švedskoj, 25. novembra. Neka bude kao u Domžalama!

Rad: Marković, Stupić, Bainović, Tanasijević, Kričak, Lutovac, Mi.Stojanović, Košanin, Ma. Stojanović, Petrović, Roganović.