četvrtak 23.07.2015.
19:53

Polovičan učinak naših predstavnika u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

BETA/BETAPHOTO/DRAGAN GOJIC/DS

Fudbaleri Vojvodine nastavljaju sa odličnim rezultatima u kvalifikacijama za Ligu Evrope ovog leta. Novosađani su posle uspeha protiv MTK i pobede nad Spartaksom pre sedam dana na '''Karađorđu'' od 3-0, večeras remizirali rezultatom 1-1 na gostovanju u Letoniji.

Mogla je Vojvodina i do novog trijumfa, pošto je rezervista Kordić u 86. minutu doveo ''Lale'' u vođstvo, ali je utešni pogodak za Spartaks u nadoknadi vremena postigao Vivakva - 1:1.

Par minuta uoči vodećeg gola, Vojvodina je imala još jednu odličnu priliku, ali je Stamenićev udarac zaustavila stativa.

A ono što je najvažnije posle svega, jeste da su ''Lale'' izborile dvomeč sa italijanskom Sampdorijom u narednoj rundi takmičenja.

A posle Crvene zvezde, koja je svoje učešće na evro-sceni okončala već posle prve runde kvalifikacija za Ligu Evrope, danas je i Čukarički eliminisan iz daljeg takmičenja.

''Brđani'' su kao gosti poraženo u Azerbejdžanu od domaće Gabale sa 2-0 i tako prokockali minimalnu prednost od 1-0 koju su stekli pre nedelju dana na svom terenu.

Fatalan po ekipu Vladana Milojevića bio je napadač Gabale Zenjov, strelac oba pogotka u današnjoj utakmici.

FUDBAL: CUKARICKI - GABALA

Vodeći gol je postigao u 39. minutu, posle akcije kroz sredinu, kada je uspeo da šutira pored četvorice igrača Čukaričkog koji su se u tom trenutku nalazili oko njega.

Da sve bude gore, ''Brđani'' su samo par minuta pre toga imali odličnu priliku posle kornera, ali je lopta prohujala pored leve stative.

Ako su Beograđani u prvom poluvremenu i imali šanse, u nastavku je Gabala potpuno preuzela kontrolu, stvarala šanse i već u 53. minutu meča Zenjov je svojim drugim golom, iskosa sa leve strane, postavio konačnih 2-0.

Do kraja su domaći mogli i ubedljivije da slave, ali naravno, i ovim rezultatom mogu da budu veoma zadovoljni.