Zvezda se ponovo obrukala, ovoga puta Kairat je bila bolja ekipa od našeg vicešampiona.

Stadion: Ortalik, Almati
Vreme početka: 16.00

Kairat - Plotnikov, Soares, Gurman, Marković, Islamhan, Isael, Gou, Kuantaev, Riera, Lunin, Kuat

Crvena zvezda - Rajković, Petković (od 46. Cvetković), Mbođ, Rendulić, Anđelković, Stojanović, Savićević, Vered (od 70. Gavrić), Katai, Parker (od 60. Orlandić), Jović

Gromoglasna podrška za Kairat sa tribina na startu utakmice. Prvi sa centra kreću fudbaleri Crvene zvezde. Utakmica je počela!

Fenomenalna prilika za Kairat već u trećem minutu susreta. Dubinska lopta po levoj strani Zvezdine odbrane omogućila je Žerardu Gouu da uz nekoliko fantastičnih driblinga izađe pred Predraga Rajkovića ali je onda šutirao preko prečke.

Prvi udarac ka golu Kairata uputio je Izraelac Idan Vered u 5. minutu utakmice ali je lopta završila visoko preko prečke.

Usledio je odgovor Kairata preko Žerara Goua. Najpre je akcija domaćih prekinuta zbog prekršaja Saše Stojanovića koji je dobio žuti karton da bi poton strelac prvog gola u prvoj utakmici propusti fantastičnu priliku.

Lopta u šesnaesterac Crvene zvezde prevarila je kompletnu odbranu a Gou se pojavio iz drugog plana ali je šutirao pored gola.

Crvena zvezda je prve prave prilike imala preko Aleksandra Kataija koji je u 10. minutu prvo pripretio iz šesnaesterca šutem koji je izblokirao neko od odbrambenih igrača domaćih, da bi samo pola minuta nakon toga iz iste akcije slabo šutirao ka golmanu Plotnikovu.

Dobru priliku za domaće imao je Islamhan u 14. minutu ali je njegov udarac sa petnaestak metara završio preko gola.

Koliko sreće za domaći sastav u 24. minutu. "Zategao" je Caki Stojanović sa više od 20 metara ali je već savladanog Plotnikova spasila prečka. Najbolja prilika za Zvezdu u dosadašnjem toku susreta!

Nakon sjajne prilike koju je propustio Isael u 29. minutu u nastavku napada kapiten Islamhan ulazi u šesnaesterac i postiže vodeći gol za Kairat kojim vrlo verovatno stavlja tačku na ovaj dvomeč!

Mogli su fudbaleri Crvene zvezde do izjednačenja već u 32. minutu ali je nakon kornera udarac glavom koji je uputio Zoran Rendulić odbranio Vladimir Plotnikov. Tridesetak sekundi kasnije nova dobra intervencija golmana Kairata nakon kornera.

Jalova je inicijativa Crvene zvezde u završnici prvog dela igre. Pokušao je Vukan Savićević dva minuta pre odlaska na odmor ali je lopta završila van okvira gola. U poslednjem minutu prvog dela igre Mamadu Mbođ interveniše ispred Žerara Goua koji bi se našao u situaciji "1 na 1" da nije bilo pravovremenog starta Senegalca.

Kraj prvog poluvremena! Kairat vodi 1:0 golom Islamhana od 29. minuta a u ukupnom skoru ima prednost od 3:0.

Samo što je krenulo drugo poluvreme Kairat je ugasio sve nade Crvene zvezde da mogu da ostanu u Evropi ove sezone.

Sjajno je prošao Gou po levoj strani, uputio sjajan centaršut u peterac po zemlji, Rajković je bio kratak, a Kuat je poslao loptu u praznu mrežu za 2:0!

igrao se 52. minut, nova velika prilika za kairat koji je dominirao u ovim trenucima. Ponovo kontra, ponovo Gou pretrčava fudbalere Crvene zvezde, ovoga puta Anđelkovića, ali u situaciji 1 na 1 sa Rajkovićem šutira pored gola.

Na drugoj strani Parker se našao u dobroj situaciji da makar smanji rezultat, ali je iskosa sa leve strane šutirao pored gola.

Isael je pravio dosta problema odbrani Crvene zvezde, imao je jednu priliku u 56. minutu, ali je Rajković sjajno intervenisao i spasio Zvezdu katastrofe.

Na drugoj strani odlično je šutirao Katai sa distance, Plotnikov je sjajno odbranio ovaj udarac.

U 68. minutu umalo katastrofa Zvezde, Kairat je imao kontru 3 na 1, ali je nije rešio na pravi način jer je Gou šutirao u sjajno postavljenog Rajkovića.

Igrao se 77. minut kada je Zvezda mogla do gola. Probio je po strani Aleksandar Katai, ubacio loptu u srce peterca, a tamo je Gavrić bio neprecizan, poslao je loptu pred gola golmana Kairata.

Pretili su domaći iz kontre kao i celu utakmicu, Zvezdina odbrana je stajala dosta visoko od gola, pokušavali su naši fudbaleri da grade napad protiv zgusnute odbrane domaćih, a iz jedne akcije ponovo se Gavrić nije najbolje snašao u šesnaestercu domaćina.

83. minut, penal za Zvezdu!
Siguran izvođač bio je Vukan Savićević, 2:1! Pao je Aleksandar katai VAN kaznenog prostora, ali je sudija dosudio penal. Totalno nejasno.

89. minut, Rajković se sudario sa jednim fudbalerom domaće ekipe, ostao je da leži na zemlji. Nadamo se da nije ozbiljnija povreda.

Ustao je Rajko nakon izvesnog vremena, nije ozbiljnija povreda.