četvrtak 06.11.2014.
18:44

Dve nedelje nakon debakla koji su doživeli u duelu sa Bešiktašom na domaćem terenu fudbaleri Partizana još jednom su poraženi ali uz znatno bolje izdanje od onog iz Beograda.

Sportske.net

Bez nekolicine povređenih i suspendovanih prvotimaca fudbaleri Partizana ulaze u duel sa Bešiktašom rešeni da se iskupe za ubedljiv poraz koji su im istanbulski crno-beli naneli pre dve nedelje u Beogradu.

Trener Marko Nikolić ne računa večeras na povređene Vulićevića, Brašanca, Ostojića i Kojića, dok je Branko Ilič suspendovan za duel sa Bešiktašom.

Takmičenje: UEFA Liga Evrope – grupa C – 4. kolo
Mesto i datum: Istanbul, 06.11.2014.
Stadion: Olimpijski stadion Ataturk
Gledalaca:
Vreme početka: 19.00h

Bešiktaš - 1 Gonen, 3 Ismail Kojbaši, 6 Sivok, 19 Franko, 31 Ramon Mota, 7 Gokhan Tore (od 90' Ujsal), 8 Kavlak, 13 Hučison, 15 Ozjakup (od 69' Sosa), 9 Ba, 10 Šahan (od 58' Pektenek)

Partizan - 25 Lukač, 3 Volkov, 6 Stanković, 13 Ćirković, 35 Stevanović, 11 Ninković, 14 Grbić (od 67' A. Živković), 18 Drinčić, 21 Marković, 55 Pantić (od 64' S. Ilić), 32 Škuletić (od 67' Lazović)

Teren

Početak utakmice protiče u znaku inicijative domaće ekipe koja posle osam minuta prva stiže do udarca na gol. Ozjakup je tukao sa distance ali je lopta završila pored stative, baš kao i dva minuta kasnije kada je pokušao Demba Ba.

Baš kao i pre dve nedelje u Beogradu, prvi udarac u okvir gola Partizana uputio je Gokhan Tore ali se scenario do kraja ponovio pošto je Milan Lukač sjajnom intervencijom loptu izbacio u korner.

Nije se dugo čekalo na novu priliku za domaće. Na isteku 18. minuta Gokhan Tore dobija loptu na drugoj stativi pa, iako usamljen, istu šalje visoko preko gola. Partizan za sada bezopasan po gol domaćina.

U periodu od 18. do 23. minuta fudbaleri Bešiktaša još tri puta prete Milanu Lukaču ali su dva pokušaja bila izblokirana dok je udarac Sivoka posle kornera završio visoko preko prečke.

Posle prekida u 27. minutu Bešiktaš postiže gol preko kapitena Sivoka ali rumunski arbitar Aleksandru Tudor poništava pogodak zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao štoper domaćih pa ostaje 0:0!

Lopta je konstantno na polovini Partizana a fudbaleri Bešiktaša pletu mrežu i pokušavaju da dođu do prednosti uoči odlaska na odmor.

Veći posed lopte i inicijativa koju su domaći imali tokom prvih 45 minuta nisu dali rezultata pa Partizan uspeva da sačuva mrežu i na odmor ode sa aktivnim rezultatom.

Bez promena u sastavima dva tima startuje drugo poluvreme na "Olimpijskom stadionu Ataturk".

Nekoliko uzbuđenja na startu drugog dela igre pred golom Milana Lukača a onda i prvi udarac ka golu Bešiktaša za crno-bele na večerašnjoj utakmici. Petar Grbić dobio je loptu na sedam metara od gola, bio je okrenut leđima i pokriven pa iz okreta uspeva da šutne ali samo pored stative.

Taman kada se Partizan oslobodio pritiska, ušao odlučnije u drugo poluvreme, Vojislav Stanković ruši Gokhana Torea u šesnaestercu a sudija Aleksandru Tudor opravdano pokazuje na belu tačku.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Demba Ba. Napadač Čelsija poslao je Lukača u jednu, loptu u drugu stranu, i Bešiktaš vodi 1:0 od 57. minuta!

Krenuli su izabranici Marka Nikolića na polovinu protivnika nakon primljenog gola a onda je usledio "šamar" u režiji Gokhana Torea i Demba Be.

Povukao je Tore kontru po levoj strani, Vojislav Stanković ostao je na vetrometini, pa Demba Ba lako materijalizuje šansu u kojoj se našao i duplira prednost Bešiktaša na 2:0!

Menja trener Partizana Danila Pantića i u igru šalje iskusnog Sašu Ilića koji će imati 25 minuta da pokuša da razmrda indolentne saigrače.

Već u 67. minutu Marko Nikolić menja još dvojicu fudbalera. Teren su napustili Škuletić i Grbić a u igri su Danko Lazović i Andrija Živković.

Promene Marka Nikolića dale su rezultata pošto Partizan u 77. minutu stiže do prvenca u Ligi Evrope i smanjenja prednosti domaćeg tima.

Nikola Ninković "udavio" je loptu na levoj strani ali je ona nekako došla do Saše Ilića koji je nesebično odlaže imenjaku Markoviću a ovaj sa 20 metara tuče po zemlji i pogađa mrežu Čenke Gonena - 2:1!

Propustili su gosti priliku da u 88. minutu materijalizuju znatno bolju igru u drugom delu utakmice nakon što je Vladimir Volkov iz neposredne blizine prebacio prečku gola Gonena.

Poslednju priliku na meču Partizan će imati iz prekida. Odlična šansa za Drinčića pošto su domaći fudbaleri napravili prekršaj na dvadeset metara od gola.

Ispustio je Partizan bod u Istanbulu. Drinčić je snažno tukao sjajno, Gonen paradom sačuvao mrežu a Danko Lazović odbijenu loptu sa tri metra udaljenosti šalje u prečku pa ostaje 2:1 za domaće!