Lalatović promovisao Zvezdu u novog šampiona, preokret Voše protiv Čuke!

utorak 03.05.2016.
19:23

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima ekipu Čukaričkog nakon preokreta rezultatom 1:2 (1:0) i time i zvanično obezbedili titulu Crvenoj zvezdi.

Beta/SašaĐorđević/Ds

Nakon pobede Crvene zvezde nad Voždovcem, Čukarički je makar bod održavao u trci za titulu, ali je bivši igrač Partizana Nikola Trujić u 83. minutu postigao pogodak za pobedu Vojvodine i titulu ekipi Miodraga Božovića.

Čukarički je poveo u 22. minutu kada je golman Vojvodine Kordić izleteo na 30 metara i u želji da je ispuca, praktično asistirao Saši Jovanoviću koji lako pogađa prazan gol.

Vodeći gol za Čukarički pogledajte OVDE.

U 37. minutu  Vojvodina je propustila stopostotnu priliku da dođe do izjednačenja. Trujić je prošao po levoj strani i uputio idealan pas po zemlji u šesnaesterac domaćina, na loptu je natrčao Malbašić, ali je šutirao pravo u golmana Čukaričkog.

Samo dva minuta kasnije, gosti su imali još jednu dobru priliku kada je Babić šutirao sa desetak metara, ali preko gola, pa su domaći na poluvremenu vodili sa 1:0.

Prvu veliku priliku imao je Čukarički u 52. minutu. Srnić je šutirao sa dvadesetak metara, lopta je išla pravo u rašlje, ali je Kordić sjajnom paradom sprečio siguran pogodak.

U 57. minutu Nenad Lalatović je izvršio dvostruku izmenu u ekipi Vojvodine, umesto Sekulića, na terenu je Jovančić, a umesto Babića, na terenu je Ašćerić.

Voša je igrala sve bolje i u 66. minutu izjednačila na 1:1.  Miletić je sjajno šutirao sa 12-13 metara iskosa sa desne strane, pomalo i iznenadio golmana Stevanovića i pogodio dalji donji ugao.

Sedam minuta pre kraja usledio je potpuni preokret. Trujić je sjajno izborio za jednu loptu na oko 20 metara od gola i šutirao, lopta je išla u same rašlje, golman Stevanović uspeo je samo donekle da je zakači, ali ne i da je spreči da uđe u mrežu.

U 86. minutu, zbog prekršaja, drugi žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je kapiten Voše na ovoj utakmici Radovan Pankov, pa je morao da napusti teren.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa je Čukarički i zvanično otpao iz trke za titulu, a Vojvodina osvojila važne bodove u nastavku borbe za Evropu.