Lalatovi "Orlići" startovali pobedom u Podgorici!

nedelja 13.11.2016.
16:25

Novoformirana selekcija reprezentacije Srbije koju čine igrači uzrasta do 20 godina upisala je svoju prvu pobedu pošto je u nedelju savladala Crnu Goru u Podgorici.

Screenshot: YouTube/FSSrbije

Omladinska reprezentacija Srbije uzrasta do 20 godina odigrala je u nedelju svoj prvi meč i upisala pobedu na gostovanju odabranoj selekciji Crne Gore.

Reprezentacija koju sa klupe predvodi Nenad Lalatović slavila je u Podgorici rezultatom 2:1 (0:0) čime je trijumfalno započela pripreme za ono što sledi u predstojećem periodu.

Srbija je do trijumfa stigla zahvaljujući golovima koji su pali u prvoj polovini drugog poluvremena kada su pogodili Miladin Stevanović i Andreja Apostolović.

Domaćin je do utešnog gola stigao u 90. minutu susreta pogotkom Perovića iz penala ali se mora reći da je do tog momenta Srbija mogla da ima mnogo ubeljivije vođstvo uzevši u obzir broj stvorenih prilika.

Podsećamo da se radi o selekciji za koju nastupaju igrači koji se nalaze u svojevrsnom vakuumu jer su prerasli omladinsku selekciju a još je rano za mladu reprezentaciju.

Bio je ovo ujedno i selektorski debi Nenada Lalatovića koji je na ovaj način uveden u FS Srbije jer se smatra da će biti dobro rešenje za naslednika Tomislava Sivića na klupi mlade reprezentacije.

CRNA GORA: Vuksanović, Vikčević, Uskoković, Bajić, Rašo, Đuričković, Cmiljanić, Šarkić, Kotorac, Petrović, Camaj;

SRBIJA: Nikolić, Stevanović, Bogosavac, Denić, Milenković, Stojanović, Mrkić, Mladenović, Jović, Pantić, Šaponjić;

Igrali su još: Mijailović, Glavčić, Ćalasan, Rušević, Zličić, Apostolović, Đurišić, Radonjić.