Kvalifikacije, U17 - ''Orlići'' idu dalje!

četvrtak 29.10.2015.
21:04

Kadetska reprezentacija Srbije izborila je plasman u narednui fazu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

fss.rs
fss.rs

Kao što već znate, selekcija koju sa klupe predvodi doskorašnji pomoćni trener Partizana Ilija Stolica, učestvovala je ovih dana na prvom kvalifikacionom turniru u Luksemburgu, u konkurenciji domaćina, zatim Litvanije i Austrije.

Naši ''Orlići'' su startovali ubedljivom pobedom nad Luksemburgom (6-1), zatim je i pored mnogo bolje igre usledio remi sa Litvancima (0-0), a večeras je reprezentacija osvojila još jedan bod, ovoga puta u duelu sa Austrijom, bod koji je vodi u sledeću rundu takmičenja.

Meč između Srbije i Austrije je završen rezultatom 1-1, pa su ove dve selekcije iz kvalifikacione Grupe 5 izborile plasman u dalje takmičenje. Austrija je zauzela prvo mesto u grupi sa 7 bodova, a Srbija je osvojila 5. Treći su Litvanci sa 4 boda, a Luksemburg je na poslednjem mestu bez bodova.

Austrijanci su današnji meč bolje započeli i već u drugom minutu su poveli golom Milera. Ipak, naš tim se brzo oporavio od početnog šoka i dvadeset minuta kasnije Veselinović je izjednačio na 1-1.

Do kraja meča selekcija Srbije je ostavila bolji utisak, ali nije uspela da to ''začini'' i rezultatskim preokretom.

U svakom slučaju, cilj je ostvaren, čestitke našim kadetskim reprezentativcima.