Kup - "Večiti" preskočili prvoligaše!

sreda 28.10.2015.
14:54

Branilac trofeja u nacionalnom Kupu plasirao se u 1/8 finala nakon trijumfa u Zubinom Potoku, dok su "večiti" rivali opravdali uloge favorita na gostovanjima vodećim ekipama Prve lige Srbije.

Sportske.net

Četrnaest utakmica 1/16 finala Kupa Srbije odigrano je u sredu u terminu od 13 časova, a najmasovnije fudbalsko takmičenje u zemlji i ovoga puta je opravdalo epitet najinteresantnijeg.

Premda oni glavni favoriti nisu imali problema kada je plasman u osminu finala u pitanju, iznenađenja nisu izostala pošto su pojedini superligaši završili učešće u nacionalnom Kupu već na startu završne faze takmičenja.

Branilac trofeja Čukarički gostovao je ekipi Mokre Gore u Zubinom Potoku a Andrija Pavlović postarao se da "Brđani" savladaju jedinog srpskog predstavnika u Kupu sa područja Kosova i Metohije.

Čukarički je slavio rezultatom 3:1 (2:0) a pitanje pobednika rešeno je u prvom poluvremenu iako je domaćin u nastavku uspeo da ublaži poraz i natera "Brđane" da se bore za prolaz.

Prošlosezonski finalista Partizan gostovao je beogradskom Sinđeliću protiv kojeg je slavio rezultatom 2:0 (0:0). Posle prilično neinteresantnog prvog poluvremena Ivan Šaponjić se aktivirao u nastavku i sa dva pogotka doneo pobedu crno-belima.

Ekipa Ljubinka Drulovića nastupila je u prilično šarenom sastavu a omladinski reprezentativac Srbije Ivan Šaponjić golove je postigao u 48. minutu i dvadeset minuta pre kraja iz penala.

Na stadionu "Slavko Maletin Vava" u Bačkoj Palanci lider Prve lige Srbije ugostio je lidera Superlige Crvenu zvezdu. Favorizovana Crvena zvezda slavila je rezultatom 3:1 (1:1) iako je domaćin pokazao zube i bio dobar takmac crveno-belima.

Golove pogledajte OVDE!

Vodeći pogodak za Bačku postigao je Damir Čeković u 29. minutu ali je Zvezda do odlaska na odmor uspela da poravna rezultat preko Aleksandra Kataija.

Potpuni preokret viđen je na isteku sat vremena igre kada je Luis Ibanjez iz slobodnog udarca matirao golmana Bačke koji snosi krivicu za taj gol.

Tačku na trijumf Crvene zvezde i plasman u osminu finala stavio je Aleksandar Katai u 78. minutu nakon odlične solo akcije Marka Grujića koji je nesebično poslužio najboljeg strelca crveno-belih.

Kapiten Bačke Palanke Veseljko Trifunović promašio je jedanaesterac u nadokandi vremena a treba reći da je odličnu priliku za 2:2 domaćin propustio samo nekoliko minuta nakon gola Luisa Ibanjeza.

Na četiri utakmice penali su odlučivali o pobedniku, a u regularnom toku susreta "sklap" superligašima su uzeli BSK Borča i Inđija koji su eliminisali lučansku Mladost i Rad.