Kup - OFK se osilio, prošli i Jagodina i Spartak

sreda 02.12.2015.
15:12

U prvim današnjim mečevima osmine finala nacionalnog Kupa najubedljiviji trijumf ostvarila ekipa OFK Beograda.

Sportske.net

Fudbaleri OFK Beograda su u velikom stuilu izborili plasman u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su na svom terenu deklasirali Donji Srem rezultatom 5-0.

Pitanje opobednika je, praktično, bilo rešeno već posle prvih dvadesetak minuta igre. ''Romantičari'' su poveli u četvrtom minutu golom Andrića, da bi deset minuta kasnije Mrkela duplirao to vođstvo.

Već u 27. minutu bilo je 3-0, kada je Pejović bio strelac, a u nastavku su Cuckić, a onda i Šalipur autogolom doprineli ''petardi'' na Karaburmi.

Ulogu favorita na svom terenu opravdala je i Jagodina, koja je sa dve lopte u mreži ispratila goste iz Borče. Jagodinci su poveli u 15. minutu golom Mileta Savkovića, tu prednost su dugo održavali, a u samom finišu je i duplirao za konačnih 2-0.

Najviše uzbuđenja bilo je u Subotici, gde je Spartak u burnom finišu savladao Bežaniju sa 3-2.

Golovima Mrkele i Bogunovića, Spartak je već posle 35 minuta igre vodio sa 2-0, ali je onda Milić sa dva pogotka, u 45. i 88. minutu doneo izjednačenje Bežaniji.

Međutim, samo minut kasnije, Farkaš postiže pogodak na drugoj strani i odvodi Subotičane u narednu rundu takmičenja.

Podsetimo, Partizan je kao gost savladao Voždovac sa 1-0, a tokom večeri biće odigrani i preostali mečevi osmine finala Kupa Srbije.