Kralj ogorčen: "Zbog ovoga su nam stadioni prazni"

petak 11.08.2017.
10:06
Izvor: Sportske.net, zurnal.rs

Predsednik upravnog odbora fudbalskog kluba Mačva Ivica Kralj ne može da se pomiri sa sudijskim odlukama na meču sa Radničkim iz Niša.

Beta/BranislavBožić/Ev

Novajlija u Super ligi bio je jako blizu osvajanja još jednog boda u eliti ali je golom u šestom minutu nadoknade poražen od Radničkog iz Niša.

Utakmici u Šapcu prisustvovalo je oko 5.000 ljubitelja fudbala, a predsednik upravnog odbora Mačve Ivica Kralj ogorčen je načinom na koji su arbitri delili pravdu.

"Ovaj susret je pokazatelj zašto su stadioni u Srbiji prazni. Žao mi je što je 5.000 gledalaca bilo prinuđeno da gleda samo jednog igrača na terenu", rekao je Kralj, a prenosi "Žurnal".

Predstavnici Mačve smatraju da su sudija Majo Vujović i njegovi pomoćnici Svetozar Živin i Darko Savović u više navrata oštetili superligaša iz Šapca što potkrepljuju i video materijalom.

Navodno je Vujović oprostio gostima crveni karton, a domaće nije nagradio penalom u 37. minutu. Osim toga, izveštači sa utakmice navode da je Vujović sitnim nepravdama konstantno provocirao domaće igrače i publiku.

Radnički je slavio rezultatom 2:1 u Šapcu, a Mačva posle drugog poraza u Super ligi zauzima šesto mesto na tabeli sa šest osvojenih bodova.