Koliko će Milorad Mažić morati da pauzira?

ponedeljak 07.03.2016.
11:38
Izvor: Sportske.net, informer.rs

Kako smo pre par dana i objavili, naš najbolji arbitar Milorad Mažić doživeo je povredu tokom utakmice između Voždovca i Mladosti iz Lučana.

BETA/AP Photo/Michael Sohn

Milorad Mažić se u finišu prvog poluvremena ove utakmice požalio na povredu kolena, pa ga je u nastavku meča zamenio Danilo Grujić.

Naravno, sada se postavlja pitanje koliko je njegova povreda ozbiljna i da li će biti spreman za predstojeća iskušenja u Ligi šampiona tokom naredne sedmice.

Prve procene su optimističke - naš najbolji arbitar ne bi trebalo da ima dužu pauzu.

''Mažićeva povreda nije ozbiljna i ne bi trebalo da bude van terena više od devet ili deset dana.

Mečevi Lige šampiona i revanš dueli u Ligi Evrope su tek sledeće nedelje, nadamo se da će do tada biti spreman. Ipak, verovatno će propustiti sledeće kolo Superlige''
, izjavio je za ''Informer'' Zoran Petrović, delegat suđenja u Superligi Srbije.

S druge strane, s obzirom da se podigla velika prašina na ''Čairu'' zbog Partizanovog vodećeg gola u Kup utakmici protiv Nišlija (2:0), pošto je strelac Nemanja Mihajlović po njihovoj proceni bio u ofsajdu, ostaje neizvesno i da li će Sudijska komisija eventualno sankcionisati Mažića zbog tog propusta.