Autor: Beta Beta
subota 08.11.2014.
19:21
Izvor: Beta

Fudbaleri Rada pobedili su večeras u gostima Jagodinu sa 2:0, dok su Novi Pazar i Borac iz Čačka odigrali neršeno u utakmicama 12. kola Superlige Srbije.

Beta/BranislavBožić/Dr

Ekipa sa Banjice okončala je niz od tri utakmice bez pobede i iznenađujuće došla do trijumfa u Jagodini.

Rad je poveo u drugom minutu, a strelac je bio Nikola Raspopović, posle kornera koji je izveo Nikola Rodić.

Jagodina je tek u drugom delu prvog poluvremena uspela da uspostavi inicijativu, ali nije uspela da postigne gol, dok je Rad s druge strane imao nekoliko situacija pred golom Anđelka Đuričića.

U 63. minutu Jagodina je ostala sa desetoricom igrača na terenu, pošto je Nikola Arsenijević dobio direktan crveni karton zbog oštrog prekršaja nad jednim igračem Rada.

Gosti iz Beograda su iskoristili brojčanu nadmoć na terenu i 72. minutu postigli drugi gol, ujedno i poslednji. Aleksandar Simić je uposlio Slavka Perovića koji postavlja konačan rezultat.

U drugom meču igranom od 17.00 sati, nije bilo pobednika, iako je Borac imao dva gola prednosti protiv Novog Pazara.

Izuzetno dobar početak imala je čačanksa ekipa na gostovanju u Novom Pazaru, pošto su već posle 10 minuta vodili s 2:0.

Dve loše intervencije odbrane Novog Pazara koštale su ih dva primljena gola.

Oba gola postigao je Saša Stojanović. On se prvi put upisao u listu strelaca u petom minutu, a četiri minuta kasnije povisio je na 2:0.

Ipak Novi Pazar je uspeo na kraju da izbori bod. U 39. minutu je Miloš Tintor, posle jednog kornera, smanji zaostatak, da bi Admir Kecap u 68. postavio konačnih 2:2.

Ranije danas Voždovac je podbedio Napredak u gostima u Kruševcu, dok su u Lučanima Mladost i Radnički 1923 grali nerešeno, bez golova.