nedelja 19.10.2014.
20:57

Večerašnjim mečevima u Čačku i Kruševcu kompletirano je deveto kolo Superlige. Posle remija Vojvodine, Partizan je od ovog kola usamljen na čelu tabele.

Sportske.net

Posle popodnevnog beogradskog derbija između Rada i OFK Beograda (1-1), u večernjem terminu odigrana su i dva poslednja susreta devetog kola šampionata Srbije.

Drugoplasirana Vojvodina je gostovala u Čačku, gde je protiv domaćeg Borca igrala nerešeno, rezultatom 1-1.

Domaći tim je prvo poluvreme rešio u svoju korist golom kojim je u 38. minutu postigao Mario Božić, a bod Vojvodini doneo je Enver Alivodić, posle 12 minuta igre u nastavku.

Ovo je prvi remi Vojvodine, koja sada zaostaje dva boda za vodećim Partizanom, a uz to beogradski crno-beli imaju i utakmicu manje.

U isto vreme, Napredak je konačno obradovao svoje navijače, ostvarivši prvu pobedu od početka sezone!

Kruševljani su na svom terenu savladali niški Radnički sa 3:1 i tako se odvojili od samog začelja tabele.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu, a ključni period igre bio je sam početak drugog dela igre. Janičić je u 47. minutu ''načeo'' Nišlije, da bi sedam minuta kasnije Božovcić duplirao prednost - 2:0.

Gosti su i imali neku nadu do 73. minuta, a kada je Trujić postigao i treći gol posle nezadrživog prodora, bilo je jasno da bodovi ostaju u Kruševcu.

Radnički je u finišu uspeo samo da ublaži poraz, i to preko Pavlovića u 81. minutu - 3:1.