JSL - Debakl Vojvodine, ''Čuka'' opet bez pobede!

subota 14.03.2015.
15:56

Današnje utakmice 19. kola šampionata Srbije odigrane su u senci sinoćnje tragedije u Beogradu u kojoj je život izgubila i beba stara pet dana. Svi mečevi su počeli minutom ćutanja, a kad su rezultati u pitanju, glavna uloga pripala je Jagodincima.

Sportske.net

Fudbaleri Jagodine deklasirali su danas kao gosti ekipu Vojvodine u Novom Sadu, rezultatom 4:1!

Duel ekipa koje su se u protekle dve sezone borile u finalima Kupa Srbije, danas nije doneo rezultatsku neizvesnost.

Jagodinci su bili mnogo konkretniji, efikasniji i kao posledica toga, usledila je njihova ubedljiva pobeda.

Trijumf gostiju najavio je štoper Gašić, vodećim golom posle samo četiri minuta igre, da bi sedam minuta kasnije izjednačio Jovan Stojanović, na asistenciju Ivanića - 1:1.

Navijači Vojvodine ponadali su se potpunom preokretu, ali je usledio - potpuni debakl njihovog tima u ovoj utakmici.

Već u 15. minutu, Mile Savković je vratio prednost Jagodini, da bi u finišu prvog poluvremena Miloš Lepović povisio na 1:3!

Sve nade da bi u nastavku Vojvodina mogla da izbegne poraz ugasio je Martinović, pogotkom u 67. minutu, za konačnih 1:4!

U Novom Pazaru je zbog pomenutog tragičnog događaja fudbl potpuno u drugom planu, ali je domaći tim danas ipak uspeo da izbori prvu prolećnu pobedu.

Pazarci su savladali OFK Beograd sa 3-1, a prvo poluvreme obeležio je vodeći gol Kostića.

Posle osam minuta igre u nastavku, Jovanović je doneo izjednačenje OFK-u, ali je radost ''Romantičara'' kratko trajala.

Već u 54. minutu, Predrag Pavlović je postigao drugi gol za Novi Pazar, a konačnih 3-1 postavio je Radivojević u 63. minutu.

Trećeplasirani Čukarički ponovo nije uspeo da dođe do pobede. Danas su ''Brđani'' gostovali ekipi Voždovca i upisali drugi uzastopni remi, ovog puta bez golova - 0:0.

Borac je opravdao ulogu favorita u duelu sa poslednjeplasiranim Radničkim iz Kragujevca, koji sve dublje tone ka drugoligaškoj konkurenciji.

Čačani su u komšijskom duelu slavili sa 2-0, i to golovima Ognjena Ožegovića u 38. i Đura Zeca u nadoknadi vremena.

Drugi današnji meč bez golova bio je onaj u Pećincima, između Donjeg Srema i niškog Radničkog (0-0), a pobednika nij bilo ni u Kruševcu, gde su Napredak i lučanska Mladost igrali 1:1.

Kruševljani su rano poveli, već posle 20 mnuta igre golom Dimitrova, ali su minimalnu prednost ispustili u samoj završnici, kada su Lučanci golom Pavlova stigli do izjednačenja  na 1:1.

Podsetimo, od 14:30h igraju Spartak i Crvena zvezda, a od 17 časova Partizan i Rad.