četvrtak 06.10.2016.
22:36

Srpski reprezentativci upisali su prvu "trojku" u novom kvalifikacionom ciklusu, a pobeda u Kišinjevu predstavlja sjajnu uvertiru za ono što će uslediti u nedelju na stadionu "Rajko Mitić".

fss.rs/Starsport

Fudbalska reprezentacija Srbije upisala je prvu pobedu u novom kvalifikacionom ciklusu pošto je u drugom kolu Grupe D savladala Moldaviju rezultatom 3:0 (2:0) u Kišinjevu.

Golove pogledajte OVDE!

Srbija - Stojković; Nastasić, Ivanović, Vuković (od 69' S. Mitrović); Rukavina, Gudelj, Milivojević, Kolarov; Tadić, Kostić (od 69' Tošić); Pavlović (od 46' Katai);

Večerašnja pobeda "Orlova" bila je najubedljivija koju je reprezentacija upisala u kvalifikacijama za Svetska i Evropska prvenstva još od duela sa Makedonijom koji je Mihajlovićev tim odigrao u Jagodini 15. oktobra 2013. godine.

Uvodnih petnaestak minuta meča proteklo je u pokušajima reprezentativaca Srbije da agresivnom igrom i pritiskom na protivničke igrače nateraju rivala na grešku.

Moldavija je prilično dobro odgovorila na takvu igru "Orlova" pa je u nekoliko navrata bila opasna u završnoj trećini ali ne dovoljno da bi ugrozila Vladimira Stojkovića.

Tokom prvih deset minuta Srbija je dva puta zapretila i to oba puta preko prekida, najpre preko Jagoša Vukovića koji je zapravo želeo da asistira Branislavu Ivanoviću, a potom i posle dobrog pokušaja Aleksandra Kolarova direktno iz slobodnog udarca.

Mora se priznati da osim opisanih situacija Srbija nije ozbiljnije ugrozila protivnički gol pre nego što je stigla do vođstva, a prednost je stekla nakon greške kapitena Moldavije.

Jedan od najboljih igrača protivničke selekcije loše je primio loptu na sredini terena što je agresivni Dušan Tadić iskoristio pa se našao oči u oči sa golmanom Moldavije ali je nesebično uposlio Filipa Kostića koji je doneo prednost Srbiji!

Na isteku pola časa igre tandem Tadić - Kostić ponovo je ugrozio protivnički gol, ali je strelac vodećeg pogotka za "Orlove" ovoga puta pogodio levu stativu pa je ostalo 1:0 za Srbiju.

Sedam minuta nakon opisane situacije Srbija stiže do drugog pogotka. Korner je izveo Dušan Tadić, posle pomoćne igre sa Filipom Kostićem uputio je centaršut u peterac gde je Branislav Ivanović tukao glavom i smestio loptu pod prečku!

Bio je to dvanaesti gol Branislava Ivanovića u dresu sa državnim grbom kojim je defanzivac Čelsija u velikoj meri omogućio Srbiji da drugo poluvreme dočeka bez ikakve presije.

Mogla je Srbija do trećeg gola pre odlaska na odmor ali je golman Moldavije odbranio dobar udarac Dušana Tadića, a potom se Andrija Pavlović našao u ofsajd poziciji pa se njegov šut nije ni brojao.

Dusan Tadic

Selektor Slavoljub Muslin napravio je specifičnu promenu na poluvremenu pošto je iz igre izveo Andriju Pavlovića a njegovo mesto na terenu zauzeo je Aleksandar Katai.

Srbija je tako u drugi deo meča ušla bez klasične "devetke" na terenu što nije smetalo "Orlovima" da u prvih 15 minuta drugog poluvremena stvore četiri dobre prilike od kojih je poslednja rezultirala trećim golom.

Rezervista Aleksandar Katai propustio je šansu koja mu se ukazala u 46. minutu ali se iskupio asistencijom u 59. minutu kada je nesebično uposlio Dušana Tadića koji rutinski šalje loptu u mrežu i postiže svoj drugi gol u novom kvalifikacionom ciklusu.

Nakon trećeg postignutog gola postalo je evidentno da "Orlovi" žele da privedu posao kraju i da se što više sačuvaju za ono što sledi već u nedelju, pa je tako i selektor Muslin u 70. minutu izvršio još dve promene i sa terena povukao Filipa Kostića i Jagoša Vukovića.

Mogao je trijumf Srbije da bude još ubedljiviji da je Aleksandar Katai bio precizniji u 77. minutu kada mu se otvorio put ka golu a on sa nekih 16 metara tukao preko prečke.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa Srbija iz Kišinjeva uz tri postignuta gola nosi i prva tri boda u novom kvalifikacionom ciklusu.

Pomenuli smo već da je ovo bila najubedljivija pobeda "Orlova" u kvalifikacijama još od oktobra 2013. godine, a poslednji trijumf rezultatom 3:0 ostvaren je 10. septembra iste godine na gostovanju Velsu.

Nakon večerašnjeg trijumfa Srbija ima četiri boda i zauzima drugo mesto na tabeli Grupe D u kojoj još tri selekcije posle dva kola imaju po četiri boda što samo potvrđuje da je grupa prilično izjednačena.

Narednu utakmicu u kvalifikacijama za odlazak na Svetsko prvenstvo u Rusiji Srbija igra u nedelju (9. oktobra) protiv Austrije na stadionu "Rajko Mitić".