Jang bojs potvrdio, biće veoma oslabljen protiv Partizana!

utorak 12.09.2017.
21:36

Na velikim mukama je trener Jang bojsa Adi Huter pred utakmicu sa Partizanom na startu Lige Evrope.

Screenshot: You Tube

Naime, švajcarski klub je večeras na zvaničnom sajtu objavio da trojicu njegovih fudbalera i standardnih prvotimaca, očekuje pauza zbog povreda koje su zaradili proteklog vikenda u pobedi nad Luganom (3:0).

U pitanju su: levi bek Loris Benito, vezista Leonardo Bertone i napadač Gijom Oro i njih trojica gotovo sigurno neće koći da igraju u četvrtak protiv Partizana.

Kako je večeras saopšteno, Loris Benito neće moći da igra četiri do šest nedelja, zbog povrede butnog mišića, Leonardo Bertone je doživeo povredu desnog skočnog zgloba i takođe ga očekuje višenedeljna pauza, dok napadač Oro mora da pauzira dve do četiri nedelje, posle udarca koji je doživeo u meču sa Luganom.

Ko bi mogle da im budu alternative?

Odgovor možda možemo dobiti i u odlukama trenera Hutera tokom meča sa Luganom.

Naime, Benito je zbog povrede morao van terena već u 14. minutu, a zamenio ga je 18-godišnji Džordan Mvula Lotomba. Dalje, Oro je teren napustio na poluvremenu, u nastavku je zaigrao Rožer Asale, 23-godišnji napadač iz Obale Slonovače koji je postigao i gol u drugom poluvremenu i koji će sasvim sigurno u tandemu sa Nsameom napasti Partizan u četvrtak.

Konačno, tokom drugog poluvremena je umesto povređenog veziste Bertonea u igru ušao 23-godišnji Kamerunac Muomi Ngamale.