I Matić prizivao kišu: ''Bogu hvala, pala je...''

subota 02.09.2017.
21:09

Posle Mijata Gaćinovića, i Nemanja Matić istakao koliko je kiša pomogla našem timu protiv Moldavije.

Beta/AP Photo/Darko Vojinovic

Bilo kako bilo, Srbija je ubedljivo slavila sa 3:0, pa je jedan od naših ključnih igrača bio veoma zadovoljan posle utakmice u razgovoru sa novinarima.

''Srećni smo što smo osvojili tri boda, veoma važna za nas, znali smo ne smemo da dozvolimo luksuz da izgubimo bodove na našem stadionu, pred našom publikom. Bili smo koncentrisani svih 90 minuta, nismo dozvolili protivniku da nam stvori neke ozbiljnije šanse.

Moramo da budemo zadovoljni, učvrstili smo poziciju, imamo sada dva boda prednosti u odnosu na Irsku i mislim da su navijači Srbije večeras zadovoljni.

Dogovorili smo se da napadamo svih 90 minuta, da stvaramo šanse, postižemo golove bez obzira koji je rezultat. Oni su bili dosta otvoreni i dozvoljavali su nam da stvaramo šanse i da igramo našu igru'', izjavio je Matić.

Protiv Irske, u Dablinu 5. septembra, očekuje mnogo teži posao.

''Nekad morate i da se prilagodite protivniku. Protiv Irske će biti teže, pogotovo na njihovom terenu. I da su oni večeras pobedili, mislim da bi utakmica u Dablinu bila ista. Očekujem težak posao, ali mi ćemo pokušati da dođemo do naše prepoznatljive igre'', izjavio je Matić.

Teren na početku meča nije odgovarao našim reprezentativcima, a onda...

''Bogu hvala da je pala kiša, prvih deset minuta je trava bila suva, posle je sve bilo lakše'', izjavio je Matić, a onda uputio i poruku navijačima.

''Očekujem da ćemo sledeću utakmicu protiv Gruzije na našem terenu igrati pred punim tribinama.

Drago mi je kada navijači poštuju ono što radite. Drago nam je što su nas bodrili tokom čitave utakmice i zahvaljujem se svima koji su ostali do kraja'', poručio je Matić.