četvrtak 29.01.2015.
18:44

Fudbaleri Rada poraženi su u prvom kontrolnom susretu na pripremama u Antaliji. "Građevinare" su po pravoj provali oblaka savladali fudbaleri poljskog Belhatova koji su se mnogo bolje snašli po raskvašenom terenu.

fkrad.rs/DarkoĐorđević

Superligaš sa Banjice odigrao je u četvrtak prvu kontrolnu utakmicu u sklopu priprema koje se sprovode u Antaliji.

Izabranici Milana Milanovića ukrstili su koplja sa poljskim Belhatovom koji je na kraju slavio rezultatom 2:0 (2:0).

Pitanje pobednika rešeno je u prvom delu igre i to golovima koje su Poljaci postigli na početku i na kraju prvog poluvremena.

Raskvašen teren više je odgovarao igračima Belhatova koji su već u 6. minutu stigli do prednosti. Loša intervencija odbrane Rada omogućila je protivničkim igračima da postignu gol glavom iz prostora gde je mogao da interveniše golman Radunović.

"Građevinari" su sredinom prvog poluvremena prebacili težište igre na protivničku polovinu ali je nakon nekoliko poluprilika Beograđana Belhatov stigao do drugog gola preko Pjeka.

Morali su izabranici Milana Milanovića makar do počasnog gola u prvoj kontrolnoj utakmici ali se čini da su fudbalerima Rada noge bile vezane u odsudnim situacijama pa je do kraja ostalo 2:0 za devetoplasiranu ekipu poljske Ekstraklase.