subota 23.07.2016.
21:54

Večeras je odigrano četiri meča prvog kola Superlige Srbije, a pobede su zabeležile ekipe Mladosti i Metalca.

Sportske.net

Mladost je na svom terenu bila bolja od Rada rezultatom, ali treba istaći da su ''građevinari'' meč završili sa desetoricom pošto je Bates u 36. minutu isključen zbog dva žuta kartona.

Domaći su poveli golom Milosavlevića u 10. minutu, izjednačio je Mladenović u 58, a konačnih 2:1 postavio je Zvrko u 62. minutu.

Metalac je takođe kao domaćin zabeležio važan trijumf nad čačanskim Borcem minimalnim rezultatom 1:0, a jedini strelac na meču bio je Otašević u 19. minutu.

Najviše golova viđeno je u Surdulici gde su Radnik i Javor remizirali 2:2. Domaći su posle samo 17 minuta imali dva gola prednosti, pošto je najpre Tomanović postigao autogol u 12. da bi pet minuta kasnije Radović povisio na 2:0.

Bjedov je smanjio u 26. minutu, da bi isti igrač na isteku sata igre postavio konačnih 2:2.

Golova nije bilo na meču između Voždovca i Spartaka, iako su Subotičani poslednjih 20 minuta igrali sa igračem manje pošto je isključen Bašanović zbog dva žuta kartona.