18:54

Prvi bodovi za Mačvu u okviru Superlige Srbije.

fkmacva.com
fkmacva.com

Istorijska pobeda Mačve iz Šapca, u prvoj utakmici na svom terenu u okviru Super lige uspeli su da slave veliku pobedu.

Ekipa iz Šapca je danas uspela da savlada Zemun u prvoj utakmici drugog kola Super lige Srbije sa 1:0.

Gosti su danas možda bili i bolja ekipa, ali nisu imali sreće u završnici. Zemun je dobro igrao, ali je jedna majstorija bila dovoljna za pobedu Mačve.

Igrao se 28. minut kada je Mačva uputila jedini udarac u okvir gola na utakmici.

Akcija je tekla na polovini Mačve, stigla je lopta do Bojana Matića na levoj strani koji se sjajnim lažnjakom oslobodio Cvetkovića i fantastičnim udarcem savladao golmana Zemuna.

U nastavku Zemun dominantan, ali je dominantniji bio golman Mačve - Nenad Filipović. Njegovim intervencijama Mačva je danas ostala sa sva tri boda, definitivno je ovaj 30-godišnji golman igrač utakmice.

Šanse su se ređale pred golom Mačve, ali je on uspevao da sačuva svoju mrežu do samog kraja i da na taj način donese veliku pobedu svom timu.

Inače, prvu utakmicu Mačve u Super ligi Srbije pratili su uživo i predsednik FSS Slaviša Kokeza i sportski direktor Goran Bunjevčević.