EP U17 - Srbija kalkulisala, ostala bez 1/4 finala!

sreda 10.05.2017.
13:42

Kadetska reprezentacija Srbije ostala je bez plasmana u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je u poslednjem meču grupne faze poražena od Bosne i Hercegovine.

fss.rs
fss.rs

Reprezentacija Srbije koju čine igrači mlađi od 17 godine oprostila se od Evropskog prvenstva u Hrvatskoj porazom u trećem kolu Grupe C.

Bosna i Hercegovina je savladala Srbiju sa 1:0 (0:0) golom Armina Imamovića u poslednjem minutu meča.

"Orliće" je u četvrtfinale vodio bilo koji trijumf, ali i remi, imajući u vidu da je Nemačka deklasirala Republiku Irsku (7:0), a naš nacionalni tim je primio gol u poslednjem minutu i ostao bez plasmana u četvrtfinale.

"Orlići" su najbolju priliku u prvom poluvremenu imali već u 6. minutu preko Filipa Stuparevića ali je prečka bila saveznik "Zmajića".

Pet minuta kasnije Santrač posle kornera šutira ka golu reprezentacije Srbije ali biva izblokiran, a u završnici prvog dela igre Kršić je dva puta zaustavio pokušaje našeg nacionalnog tima.

Stručni štab je na poluvremenu svakako dobio vest da Nemačka u Rijeci vodi sa 3:0 protiv Republike Irske pa se u nastavku nije srljalo.

Tokom drugog dela igre viđeno je dosta prekida i prekršaja koje je sudija sankcionisao javnim opomenama, a šok je usledio u 80. minutu kada je Armin Imamović pogodio za trijumf Bosne i Hercegovine i plasman Republike Irske u dalji tok takmičenja!

Nemačka je kao prva u Grupi C sa 9 bodova otišla u četvrtfinale, dok je Republika Irska uprkos porazu od Srbije i Nemačke otišla dalje zahvaljujući boljem skoru u duelu sa BiH.

Srbija, Irska i BiH našli su se u krugu a tu se najpre gledaju bodovi u međusobnim duelima (svako po tri boda), gol razlika (svi imaju 0), a tek onda veći broj datih golova (Irska i BiH po 2, Srbija 1). Time su "Orlići" ispali iz kruga, dok je Irska zbog boljeg skora u duelu sa BiH otišla dalje.