EP U17 - Španci pomogli, "Orlići" se ipak vraćaju kući

četvrtak 12.05.2016.
13:40

Kadetska reprezentacija Srbije eliminisana je u grupnoj fazi takmičenja Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina pošto je u poslednjem kolu poražena od selekcije Holandije.

uefa.com
uefa.com

Reprezentacija Srbije koju čine igrači uzrasta do 17 godina završila je učešće na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu kao poslednjeplasirana ekipa u grupi "D" iako je imala otvoren put ka plasmanu u četvrtfinale.

"Orlići" su u poslednjem kolu grupe "D" poraženi od vršnjaka iz Holandije rezultatom 0:2 (0:0) pa je trijumf Španije nad "Azurinima" bio uzaludan.

Prvi gol na utakmici Srbija - Holandija postigao je Julijan Popović koji je u 72. minutu loptu smestio u sopstvenu mrežu, a konačan rezultat postavio je Vente u prvom minutu nadokande vremena.

Srbiji je za plasman u četvrtfinale bio potreban trijumf nad Holandijom i poraz Italijana u drugoj utakmici trećeg kola grupe "D" što se i dogodilo.

"Crvena Furija" je sa 4:2 (0:0) savladala Italiju i tako overila plasman u četvrtfinale sa prvog mesta na tabeli, ali "Orlići" nisu iskoristili "uslugu" koja im je ponuđena pa se posle tri odigrane utakmice vraćaju kući.