EP (U 17) - ''Orlići'' promašivali, Nemci davali golove

nedelja 07.05.2017.
13:43

Kadetska reprezentacija Srbije danas nije uspela da napravi iznenađenje u drugom kolu Grupe C na Evropskom prvenstvu.

Screenshot: YouTube/FSSrbije

Posle startnog trijumfa nad Republikom Irskom (1:0), U17 reprezentacija Srbije danas je ubedljivo poražena od Nemačke sa 3:1, pa će u trećem kolu protiv Bosne i Hercegovine odlučivati o drugom mestu u ovoj grupi, koje vodi u nastavak takmičenja.

Nemci su poveli već u sedmom minutu, posle velike greške našeg golmana Gordića. On je oklevao sa ispucavanjem lopte, Arp je to iskoristio i iznudio penal, koji je u gol pretvorio Abučabaka - 1:0.

Usledio je potom period bolje igre selekcije Srbije.

Đerlek je u 17. minutu sa ivice kaznenog prostora šutirao iz izgledne pozicije, ali lopta odlazi pored desne stative. Tri minuta kasnije stopostotna prilika za Stuparevića, koji je na asisteniju Đerleka izbio u situaciju jedan na jedan sa nemačkim golmanom, ali veoma slabo šutira po zemlji i golman Plogman uspeva da sačuva svoju mrežu.

Umesto izjednačenja, usledila je kazna na drugoj strani, u režiji Jeboe, na asistenciju Jastržembskog za vođstvo od 2:0.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a u 50. minutu golman Nemačke Plogman van kaznenog prostora prekršajem zaustavlja Tedića, ali prolazi bez kartona?! Utisak je, međutim, da je naš fudbaler mogao da krene napred i da pokuša da pošalje loptru u nebranjenu mrežu.

Utisak je popravljen u 75. minutu, kada je Nešković iznudio penal, a precizan sa bele tačke bio je Filip Stuparević, za konačnih 3:1.

Srbija: Gordić - Marković, Janković, Pavlović - Kostić, Ilić, Đerlek, Gavrić, Kamenović - Tedić, Stuparević.

Klupa: Milojević, Sehović, Nešković, Zvekanov, Kokir, Zuvić.

Nemačka: Plogman - Ludvig, Lukas Mai, Boler, Haketal - Mažetčak, Kitel - Jeboa, Abučabaka, Jastržembski - Arp.

Klupa: Klate, Nicl, Beker, Avuku, Cetin, Hotman, Malon.