Džigi u 90. minutu pogurao "Valjak" ka tituli!

subota 09.05.2015.
20:52

Pogotkom Nikole Ninkovića u 90. minutu utakmice Partizan je savladao Spartak mnogo teže nego što je to bilo ko mogao da pretpostavi.

Beta/BranislavBožić/Ds

Fudbaleri Partizana savladali su Spartak rezultatom 1:0 (0:0) u poslednjoj utakmici subotnjeg dela programa 27. kola Jelen Superlige.

Jedini gol na meču postigao je rezervista Nikola Ninković u poslednjem minutu utakmice posle neverovatnog pritiska koji su crno-beli napravili tokom drugih 45 minuta.

Gol pogledajte OVDE!

Partizan - Ž. Živković, Bandalovski, Balažic, B. Ilić, Volkov, Drinčić, Babović (od 73' Ninković), Brašanac, A. Živković, Grbić (od 56' S. Ilić), Šaponjić (od 60' Kojić)

Spartak - Mirković, Jočić, Kovačević, Torbica, Milošević, Antonić, Maksimović, Ilić (od 64' Jondić), Farkaš, Mrkela (od 73' Lukić) , Ivanović (od 66' Dukić)

Kompletan tok susreta OVDE!

Već na samom početku utakmice moglo se nazreti sa kakvom su taktikom gosti došli u Humsku i na koji način su želeli da se izbore za pozitivan rezultat. Spartak je od prvog minuta prepustio protivniku terensku inicijativu a svoju šansu je vrebao iz kontranapada.

Takav pristup igri gostima se isplatio tokom prvih 45 minuta pošto su u potpunosti istupili oštricu Partizanovog napada a pritom su imali i nekoliko solidnih prilika za postizanje gola od kojih najbolju u 13. minutu kada je Đorđe Ivanović namučio Živka Živkovića i naterao ga da krajnjim naporom odbrani svoju mrežu.

Crno-beli su u prvom poluvremenu bili prilično bezopasni iako su sve vreme imali loptu u posedu, pa iz tog perioda utakmice možemo da izdvojimo Grbićev udarac pod prečku sa početka poluvremena i šut Stefana Babovića u poslednjem minutu kada je lopta završila tik pored stative.

Drugo poluvreme ispostavilo se dijametralno suprotnim u odnosu na prvi deo meča. Partizan je baš kao i u Novom Sadu dodao gas i krenuo znatno agresivnije. Kako je vreme odmicalo crno-beli su bili sve opasniji ali je odbrana Spartaka nekako uspevala da odoli pritiscima.

Petnaest minuta pre kraja crno-beli su uspeli da postignu gol, Andrija Živković je bio strelac ali je pomoćni sudija opravdano reagovao i signalizirao Mažiću da je krilni napadač bio u ofsajdu prilikom prijema lopte.

U poslednjih 15 minuta usledila je totalna opsada gola Nikole Mirkovića. Samo je Darko Brašanac u periodu od 78. do 81. minuta tri puta bio u sjajnim šansama za postizanje gola a šta tek reći za dve prilike Nemanje Kojića dva minuta pre kraja.

Igrao se 90. minut kada je Nikola Drinčić izveo korner na prvu stativu a lopta je kroz šumu nogu došla do Nikole Ninkovića koji iz prve tuče i pogađa protivničku mrežu za vođstvo i trijumf koji bi mogao da bude ključan u borbi za titulu!

Nakon vodećeg gola Nemanja Kojić je imao još jednu stoprocentnu priliku i da rezervista Ninković nije postigao gol nema sumnje da bi bivši napadač Rada bio najveći tragičar na utakmici.

Ovako, Partizan osvaja tri boda i do sutra uveče beži prvom pratiocu na 8 bodova čime Zvezdi ostavlja sve manje opcija za odbranu titule.