Đurđević pokvario Zvezdinu žurku!

subota 04.03.2017.
19:57

Zvezda na svoj rođendan dugo vodila u 153. večitom derbiju, crno-beli kao i prošle sezone na Marakani, u finišu izborili remi. Ipak, o sudijskim odlukama tek će se polemisati.

Beta/BranislavBožić/Ev

I posle 153. večitog derbija, bodovna razlika na tabeli je šest bodova u korist Crvene zvezde - 1:1 na ''Rajku Mitiću'' večeras, pred oko 41.000 gledalaca!

Partizan je bio opasniji u uvodnim minutima meča. Imali su crno-eli inicijativu, a u sedmom minutu i prvu pravu priliku za gol, koju je kreirao Leonardo, lukavo je Brazilac šutirao iskosa sa leve strane u bliži ugao, ali se Manojlović nije dao iznenaditi.

Koji minut pre toga, crno-beli su tražili penal posle jednog centaršuta u kazneni prostor sa desne strane, kada je Đurđević pao pred golom Zvezde, ali je sudija Majo Vuijović nije oglasio.

Ovaj period bolje igre Partizana prekinula je bakljada navijača crno-belih, zbog čega je utakmica bila nekoliko minuta u prekidu dok se nije razišao dim.

Ali, kako je meč odmicao, Zvezda je postajala sve konkretnija. Džon Ruiz je posle jedne povratne lopte Donalda odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored desne stative Kljajićevog gola.

Nova sporna situacija viđena je u 19. minutu, kada je Plavšić pao posle duela sa Leonardom, ali je sudija Vujović procenio da je omaleni Zvezdin fudbaler pokušao da simulira prekršaj za najstrožu kaznu.

Ipak, najproblematičnija situacija dogodila se kod vodećeg Zvezdinog gola u 34. minutu. Lopta je izašla van terena, iza gol-aut linije, pre nego što je Džon Ruiz uputio centaršut za Kangu, a Gabonac je sa desetak metara, potpuno neometan, savladao nemoćnog Kljajića - 1:0.

Kangin gol i pomenutu situaciju možete da pogledate OVDE.

I u uvodnim minutima drugog poluvremena još jedna sporna odluka sudije Maja Vujovića, ovoga puta protestovali su sa Zvezdine klupe zbog nedosuđenog prekršaja Jevtovića nad Boaćijem, na 18 metara od gola Partizana.

Partizan je pokušavao da izvrši pritisak na polovini Zvezde i što pre stigne do izjednačenja, a za to je imao dve velike prilike u prvih deset minuta igre u nastavku. Prvu je propustio Bojan Ostojić posle kornera, a drugu Đurđević posle asistenciej Leonarda sa leve strane.

Zvezda je uzvratila u 61. minutu pokušajem Ruiza, ali je golman Partizana bio na visini zadatka.

Usledio je mirniji period igre, Zvezda je bez većih problema održavala stečenu prednost, a crno-beli ni posle par izmena u timu nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Filipa Manojlovića.

Sve do 87. minuta, kada je Miroslav Vulićević uputio centaršut sa desne strane, kakav od njega dugo nismo videli, a Uroš Đurđević je bio na pravom mestu za izjednačenje na 1:1!

Na ulasku u nadoknadu vremena, Đurđević je bio u još jednoj opasnoj kontri, ali je ona prekinuta zbog ofsajda.

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Luković, Frimpong, Anđelković, Le Talek,  Donald,  Ruiz (Milić od 76.),  Kanga (Milijaš od 80.), Plavšić, Boaći (Sikimić od 83.).

Partizan: Kljajić, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Jevtović (Janković od 64.), Everton, Kosović (Tavamba od 84.), Leonardo, Alen Stevanović (Mihajlović od 74.), Đurđević.

84 Komentara

Pov.kralja fafa jaja
Sunday, 05.03.2017
01:52

Čovek ladno uboksuje loptu u zvezdin gol sa obe ruke i to niko ne vidi i o tome se ne priča https://youtu.be/moH7RbDI1-w

01:18

Petkovic mi nije jasan...

Scarface
Saturday, 04.03.2017
22:46

penale necu komentarisati jer po meni za derbi to mora biti ocigledan faul.od zvezde nisam video nista vredno pomena,svi stranci promasene investicije.djurdjevic je pokazao da je trenutno najbolji spic kojeg ova zemlja ima i treba ga pozvati u repku.cestitke urosu na odigranoj partiji!

PakyCFC
22:23

2 minuta nisu povezana bez nekog padanja, faula, simuliranja...

Igors Stepanovs
21:36

Sad nek osvoje titulu ako ih nije sramota!

Vukk
21:34

Koliko sudije misle da su vazne u derbiju?

SvetskiSampion
21:31

Zvezda slavi na kraju sezone a vas ceka neko zaglemblje

????JULEN GUERRERO 8????
12:54

Šta ćeš da slaviš? Šansu Ruiza i gol Maje Vujovića za 90 minuta?

nenadnenad1234
13:51

Ispasti od Poljskog predstavnika nije sramota, ipak je to jaca liga od nase, ali ispasti od Kairata, Valetu proci zbog sudijskih gresaka (tamo im ponistili cist go za 2:0), e to vec jeste.

milan_polic
21:31

Sramota za srpski fudbal, nishta nije neochekivano, ovako je uvek bilo...

CelziSilni!!
21:30

sramota za srpski fudbal utakmica a o sudjenju ne treba trositi reci,sve u svemu tu smo u rangu etiopiske lige....

Al(a)din
21:28

Postoji samo dva spasa za srpski fudbal :n1. Da JSL ima 10 klubovan2. Da se ukinu domace lige ex-YU, i da se formira zajednicka liga

21:25

El Matador PFC-FCB
21:21

BRAVO CRNO-BELI! Neka uzmu oni titulu ako ih nije SRAMOTA! Ima još jedan derbi nakon podele bodova pa tad kad je najbitnije da ih isprašimo!!! Nema šta da zamerim našim momcima. Primljen gol NEREGULARAN! Idemo korak po korak! Vratićemo im mi sa kamatom za onaj gol!!!

MilošPB
17:35

Šta ćete uraditi? Dati dva gola rukom? Zvati košarkaške sudije da sviraju 6 tehničkih/3 crvena? Cele godine pljujete svoj tim, ali kad odigraju derbi postaju Mesi i Maradona. Doduše, Maradona je dao jednom rukom a Đurđević sa dve. Plašić umesto penala dobija žuti, a Đurđević za svoj skok (preko zamišljene letvice) i milion psovki upućenih sudiji dobija samo jedan žuti. Nema t(v)ola, nema titula.

19:29

I tri će damo rukom U INAT!!! Plus dva komada sa atletske staze!

21:18

grofova taktika ravna 0 , pa on da je neki trener on bi trenirao Zenit ili CSKA , ocito da neki igraci moraju da igraju iako ne zasluzuju !!

Amar Zornic
21:16

Tuzan fudbal , vidim da sam potpuno u pravu sto sam prestao gledati Saopstenje Super Ligu

Кун
21:15

A lepo vam je rekao Terza... :(

pjer
21:14

nije im Partizan pokvario nego onaj koji im je i obecao pa nije do kraja ispostovao!

ugaseni zivoti
21:13

Ovo je seljacki fudbal treneri nisu postavili nikakvu taktiku igraci se samo udaraju I kad je los mec onda se samo prepiremo oko sudjenja

poljskikupanjac
21:13

sto se tice sudije da li je terzic bio u pravu ajmo grobari i dusebriznici partizana ovako je mogao i zvezdu da osteti faulove svirao svaki dodir pojma sa pojmom nema a sto se tice primljenog gola videlo se iz aviona da smo u skoku slabi i to jos od vremena vidica mi nemamo dominaciju u skoku mogli su da nam daju i ranije gol

Navijač Partizana
21:12

Vidi se kako je zvezda dobijala utakmice do sada... Protiv Partizana ovako ne moze! Da nije bilo Vujovica i njegove ekipe 3 boda bi otisla u Humsku!

Zoran Vukic
21:12

majo-Partzan1:1 majo bez nacara

Azor Ahai 333
21:12

Koliko mi je drago sto je zvezda postigli gol na ovakav nacin jer zbog cega bi onda postojao ,,povratak kralja,, o cemu bi on pisao?Ovako po prvi put ima razloga da pise i pise i pise...nek ti je sa srecom brate moj realni.Jednom i tebi da svane i da znas zasto postojis...

21:11

Nadam se da ce Majo da ipak dobije obecan novac, nije on kriv za go Partizana.

brekbaCh
21:11

Kakav smesan fudbal.. naravno sporna situacija u korist Zvezde. Jeste da Partizan nije ni zasluzio vise od remija, ali neregularan gol.

21:10

Ne znam kako se više ljudima koji vode zvezdu, ligu i FSS ne smuči više da kradu i ko pošten može ovo da podržava? Ljudima koji vole svoj klub zbog fudbala, a ne zbog krađe je sigurno više svega preko glave što zvezda radi u srpskom fudbalu. Nije samo u pitanju neregularan gol i nedosuđen penal, pogledajte za šta je dao žuti Evertona, a za šta sve nije Petkoviću 3 puta, Lukoviću 2 puta, Donaldu 2 puta, Ruizu dva puta. Kriterijum ne postoji. Šta su sve radili Đurđeviću, svaki napad su ga držali i vukli s leđa. Nema tu fudbala. Partizan je igrao smo koliko su mu sudije dozvolile. I pored toga Partizan je imao više šansi nego zvezda šuteva iz daljine, a zvezda nijednu šansu, neregularan gol ne računam. Po svemu viđenom Partizan je zaslužio pobedu koja mu je oteta.

Сотир Ђубре V.1.0
21:10

Звезда лоша и поново аматерски примљен гол у финишу. Са оваквом игром неће далеко стићи. Вечерас не би победили ни слабијег ривала.

Bat
21:09

losa utakmica..partizan za nijansu bolji.. nazalost najvise ce se pricati o tom golu zvezde..

Juventino SS
21:07

Mnogo tanak derbi, šepure se neki stranci na obe strane, niko nema kvalitet.

Vlada Canada
21:07

Odvratno,dosadno,slabo...nasa stvarnost !

21:06

Ljud moji ovo je uzas. Prvo kazu derbi SRPSKOG fudbala (Zvezda 6, Partizan 5 stranaca). Svaki faul ili aut, uvek neki prigovor. Leonardo i Ruiz su izborili po jedan korner za svoju ekipu. Ostalo ništa. Zvezda na klupi nije imala nijednog odbrambenog igraca. Manojlovic lik, ja ne znam, prvo mu cini mi se Donald vraca onu loptu, on je samo skrene do Andjelkovica. Ostao lik ukopan kod gola a lopta bila na pola metra od njega. Bolje da mi odigramo neki fudbal umesto sto ga gledamo.

БОЖЕ, СПАСИ СРБИЈУ
12:57

Kakvih pet stranaca, zasto izmisljas? Poceli su samo Everton i Leonardo, a Tavamba prakticno usao pred sam kraj. Kosovic i Jankovic tesko da su stranci.

21:05

Partizanu cestitam na pobedi, a Nikolicu ogromna kritika zbog Jevtovica Cavija i Kosovica Inijeste. Miletic je nas Al(a)ba. Inace, nije pao Alen nego Uros, ali mislim da to nije bio penal. Sve ostalo je nebitno, navikli smo:-))

21:04

Lopta je izasla kod gola Zvezde ali miletic gura sudiju a za to odma ide crveni karton,Everton samara Kangu a sudija ne reaguje.nPa ljudi dje ste nasli ovog sudiju?

Old_school
21:04

Hoce li neko vise da otera ovog Grofa! Ljudi pa mi ne igramo nista. Ja ne znam koji je ono fudbal. Kao muve bez glave trce. Osim Manijlovica, Donalda i Plavsica, onde niko ne zasluzuje da igra u Zvezdi. Tuga i jad od igre!

Lazar Grobar
21:03

Postoji neko gore ko gleda utakmicu,postoji onaj glavni sudija,Vujović je bio pomoćnik.

Born2Won der
21:03

Kakva njiva i to dobro izorana.. da posade kukuruz verujem da bi se izdigo do leta! Fudbal?

La Maestro
21:03

Bozovic 0. nNikolic 10.nI nismo zasluzili da dobijemo sa onakvom igrom. nSudija 0 takodje. Velika greska u prvom pol. I onda pokusaj da se iskupi citavo drugo poluvreme. Nikakav derbi.

Zoran Kaloper
21:03

Na ovakvoj utakmici gde se trci i bori je bolesno staviti u igru Milijasa i Sikimica.

Jason
21:02

Zato u Evropi ne mozete da napravite nista, tamo vam nema sudija.Ne znam zasto se igra ova liga kad se zna ko mora da bude prvak.Nadigrali smo ih i trebali smo pobediti ali sudija nije dozvolio...nNapred Partizan!

MilošPB
14:23

Ni raspust ne dočekate!

Alexander Stonsky
21:01

Daju gol na prevaru u prvom poluvremenu, celo drugo poluvreme igraju antifudbal, stalno faulove prave, sve u svemu Partizan bolji, više je igrao fudbala.

12:56

Idemo u Rumuniju.

Emperador(2018)
21:00

Kvalitet fudbala 0 nRealan rezultat. A o prvom golu da ne pričam.

Edi Juve Sjen
21:00

Zalosno kolko se najavljuje a sta moze da se vidi... :-(

Čeki
21:00

Derbi nikakav ocekivao sam nesto zanimljiviji mec jer je derbi u pitanju.

Poznavalac
20:59

Loša utakmica,antipropaganda fudbala..sudjenje očekivano za zvezdu ali brzo će evropa i komsinicina sezona kupanja,tamo nema ovakve pomoći i namestanja

21:07

Druze ovo je ocaj I fudbal a I sudjenje.Lopta je izasla kod gola ali miletic gura sudiju a za to odma ide crveni karton, Everton samara Kangu a sudija ne reaguje.