nedelja 19.02.2017.
15:51

Pobeda crno-belih, Uroš Đurđević doneo pobedu, ali se i propisno obrukao!

Beta/BranislavBožić/Ev

Fudbaleri Partizana pobedili su na Banjici ekipu Rada rezultatom 1:0 (0:0) na premijeri prolećnog dela sezone.

Crno-beli su do pobede došli golom Uroša Đurđevića u 55. minutu, a napadaču Partizana ovo je deseti gol u Superligi ove sezone.

U prvom poluvremenu viđene su dve dobre prilike pred oba gola.

U 23. minutu Lutovac je izašao sam ispred Kljajića, ali se golman Partizana istakao sjajnom odbranom.

Na drugoj strani, nekoliko minuta kasnije istakao se golman Rada Filipović kada je krajnjom mukom sačuvao gol posle nesporazuma i dodavanja Maraša glavom.

Drugo poluvreme je bilo znatno uzbudljivije, naročito posle vođstva Partizana. U 55. minutu, posle kornera sa leve strane, nakon jednog odbitka, Đurđević je naleteo na loptu i zategao sa desetak metara iza leđa Filipovića.

Potom je Leonardo imao solidan pokušaj iz slobodnog udarca, a na drugoj strani je Drinčić pogodio stativu.

Najzanimljiviji trenutak dogodio se u 75. minutu, u istom kada je Drinčić pogodio okvir gola, Đurđević je na drugoj strani uradio istu stvar, ali se to može okarakterisati kao promašaj godine.

Đurđević je posle kontre obišao golmana Filipovića, gol je bio prazan, ali je napadač Partizana pogodio stativu.

Do kraja utakmice, nije bilo promene rezultata, pa je Partizan startovao pobedom u drugom delu sezone.

Partizan je ostao drugi na tabeli sa šest bodova manje od Crvene zvezde, dok je Rad deseti sa 24 boda.